«Экономические известия» просять ІМІ припинити їх моніторити
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
«Экономические известия» просять ІМІ припинити їх моніторити
«Экономические известия» знову висловили незгоду з результатами моніторингу дотримання журналістських стандартів, що проводиться Інститутом масової інформації. Редакція газети опублікувала заяву, в якій наголошує, що не отримала від експертів відповідей на свої запитання, і повторно просить ІМІ припинити моніторити «Экономические известия».
Нагадаємо, раніше газета опублікувала матеріал «Много шума с непонятной целью», в якому висловила незадоволення результатами моніторингу та поставила низку запитань до Інституту масової інформації. Експерти моніторингу Дмитро Чоповський та Роман Головенко відповіли на закиди газети на сторінках «Медіаграмотності». Публікація результатів моніторингу за березень спонукнула газету повторити та розширити свої претензії.
«Редакція не визнає результати моніторингу… Причина – небажання самого інституту масової інформації розкривати нам цілі, завдання, спосіб проведення моніторингу, а також рівень компетентності експертів та експертні висновки, зроблені в розрізі кожної статті нашої газети. Ми просимо керівництво ІМІ або взагалі виключити наше видання з об’єктів цього моніторингу, або згадувати в кожному звіті про нашу незгоду з оцінками моніторингу і причини цієї незгоди», - йдеться в заяві. Автори заяви, - а вона підписана в.о. головного редактора Дмитром Горюновим, його заступниками Максимом Кухарем, Андрієм Деркачем та Олександром Снігурським, редактором відділу «Спорт» Кирилом Стадніченком та відділу «Дозвілля» Миколою Милиневським, - стверджують, що неодноразові письмові звернення керівника газети залишились без відповіді.
«Дотепер не зрозуміло, за яким принципом добирались друковані видання моніторингу: чому ІМІ прийняв рішення моніторити одні видання, але при цьому обминув своєю увагою інші. Не зрозуміло, чи мають експерти Інституту достатню кваліфікацію для того, щоб проводити такого роду роботу… Не зрозуміло, за яким принципом добираються статті для моніторингу… Редакція дотепер не має офіційних експертних висновків у розрізі всіх наших статей, що стали предметом моніторингу ІМІ… Найпринциповіше питання – яку шкоду і для кого несуть у собі порушення стандартів , виявлені інститутом?... Наша редакція хотіла б прояснити, хто і в якому обсязі фінансує проведення цього моніторингу…. Нам також важливо знати, чому ІМІ не запитав згоди нашого видання на проведення такого моніторингу… і навіть не повідомив про нього», - йдеться в заяві.
Вікторія Сюмар, виконавчий директор Інституту масової інформації, сказала «Медіаграмотності», що вважає роз’яснення, дане експертами моніторингу після попередньої відкритої претензії газети, достатнім. «Наш моніторинг має дорадчу функцію й адресований самим журналістам, - пояснює вона. – Ми вказуємо їм на недоліки їхніх матеріалів, щоб вони могли, виправляючи ці недоліки, робити свої видання кращими». Вікторія Сюмар наголосила, що вважає «Экономические известия» якісною газетою, і готова особисто зустрітись із редакційним колективом, щоб розтлумачити засади моніторингу та необхідність дотримання журналістських стандартів.
«Медіаграмотність»