Інтернет і екологія: один лист спаму виробляє 0,3 г CO2

00:00,
23 Квітня 2011
3222

Інтернет і екологія: один лист спаму виробляє 0,3 г CO2

00:00,
23 Квітня 2011
3222
Інтернет і екологія: один лист спаму виробляє 0,3 г CO2
Екологи підрахували шкоду, якої завдає довкіллю глобальна мережа.

Здавалося б, у порівнянні з теплоелектростанціями та металургійними заводами сервери і ноутбуки – сміховинна загроза для довкілля. Одначе захисники природи стверджують, що із масовим поширенням комп’ютерних технологій інтернет починає становити справжню небезпеку для планети. На додачу до інформації про головних забруднювачів довкілля серед великих ІТ-корпорацій Mashable! публікує пізнавальну інфографіку, що ілюструє цю небезпеку. Ви можете переглянути її повністю англійською мовою, а ось найцікавіші факти.

 

У 2011 році населення світу становить 6,5 мільярдів, із них 5,5 мільярдів користуються мобільним телефонним зв’язком, 2 мільярди – інтернетом. 2000 року ці цифри становили, відповідно, 6 мільярдів, 500 мільйонів і 250 мільйонів. Якщо темпи залучення мешканців планети до мережі не сповільняться, 2017 року практично весь світ буде онлайн, споживаючи додаткову електроенергію.

 

За рік датацентри Америки споживають 61 мільярд кіловат-годин електроенергії. Цього вистачило б Великій Британії на два місяці. З 2000 по 2006 рік споживання електроенергії у США зросло вдвічі, тоді як інтернет-трафік – у 32 тисячі разів.

 

СО2 – шкідливий для здоров’я планети двоокис вуглецю – виробляється з кожним натисканням клавіш і пересуванням мишки. Пошукайте в ґуґлі за запитом «медіаграмотність» - і ви виробите стільки СО2, скільки виробляє автомобіль, проїхавши три дюйми. Вражає, чи не так? Та загалом Google щомісяця виробляє 260 тонн СО2 – це вже серйозніше. Споживаючи при цьому 3,9 мільйони кіловат-годин електроенергії – цього вистачило б на 5 мільйонів циклів прання у пральній машині.

 

Одне повідомлення спаму, яке відсилається нізвідки і йде, як правило, в нікуди, виробляє 0,3 грами СО2. Це могло би бути смішно, якби не знати, що щороку відсилається 62 трильйони листів спаму, завдяки яким в атмосферу викидається стільки шкідливої речовини, скільки виробили б 1,6 мільйона автомобілів, об’їхавши навколо земної кулі. Мораль: припиняйте спамити, вимикайте комп’ютер і йдіть гуляти, поки СО2 не задушив планету.

 

«Медіаграмотність» 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду