Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Інтернет-радіо не вб’є традиційне – навпаки
Чи загрожує інтернет-радіо звичним FM-станціям так само, як онлайн-видання паперовим? Щоб з’ясусувати це, американська компанія Arbitron провела дослідження. Виявилося, що 22% слухають веб-радіо принаймні раз на тиждень, а кількість людей, які роблять це у машинах, зросла за рік майже вдвічі (автомобілі у США залишаються найпопулярнішим місцем, де слухають радіо).
Опитування також показало, що для слухачів інтернет-станції не стали замінником традиційних – радше додатком. Більшість респондентів починають свій день саме на FM-хвилях і переключаються на інтернет лише тоді, коли ті набриднуть. Також веб-радіо слухають у далеких кількагодинних мандрівках, а для кількахвилинних поїздок у магазини тощо вмикають старий приймач.
89% з них, що слухають онлайн-радіо, залишаються вірні старому доброму ефему в якості первинного джерела. Причина – контент: локальні станції дають інформацію про затори, погоду та місцеві новини, а не лише музику. За словами експертів, гіперлокальне програмування – найкращий спосіб втримати аудиторію радіостанції.
Багато опитаних також заявили, що часто слухають веб-потік традиційної станції зі смартфонів, оскільки він дає кращу якість. Окрім цього, усе різноманіття інтернет-станцій не дуже вабить тих, хто звик часто слухати радіо. Більшість респондентів мали у пам’яті магнітол до 10 станцій, в середньому – 5. Традиційний вибір для кнопок: програвання радіо та подкастів зі смартфона, FM-станція 1, власна музична підбірка на смартфоні чи плеєрі, Pandora, FM-станція 2.
«Медіаграмотність»