14 кроків до довгострокового успіху організації у соцмедіа
Часто організації підходять до діяльності у соцмережах формально: все побігли туди, і ми побігли. Вони фокусуються на кількості лайків та фоловерів, не замислюючись, чому їх мають читати, що вони дають користувачеві такого, щоб він мав справжній інтерес до ресурсів.
Консультант Брайан Соліс виводить 14 кроків до довгострокового успіху, без розчарувань організації у соцмережах і користувачів в організації. Ключем до розуміння соціальних каналів, на його думку, має стати розуміння: тут нема єдиного ринку, єдиної аудиторії, стабільних каналів для передачі маркетингових меседжів.
1. Розробіть ефективну стратегію за каналами. Оцініть свій головний бренд, підбренди та осіб, які мають потенціал популярності. Все це має бути скоординоване, мати цілі існування і працювати на синергію.
2. Продумайте «біоритми» окремо для кожного акаунту так, ніби це жива істота, залежно від цілей і образу продукту. Один може оновлюватися щодня, інший раз на тиждень і так далі. Зберігайте ритм.
3. Місія та цілі. Знайте свою аудиторію і майте чітке розуміння цілей, які ви повинні досягти шляхом конкретної комунікації.
4. Дотримуйтесь різноманіття у «редакційній програмі». Комбінуйте розважальні матеріали з опитуваннями, корисні сервіси – з промо продуктів тощо.
5. Створіть стільки акаунтів, скільки це виправдано. Немає загального рецепт – «одному бренду один акаунт у фейсбуці» чи «на кожну подію – свій твітер». Якщо вам треба просувати щось і про нього буде багато цікавої для онлайн-спільноти інформації, воно цілком заслуговує на окремий акаунт.
6. Наведіть мости внутрішньої комунікації. Спеціаліст із соцмереж не може вести акаунт продукту без залучення фахівців, які цей продукт розробляють та створюють бренд.
7. Намалюйте дерево рішень. Схема «якщо станеться це, то треба буде зробити те», дає реальне залучення до процесу динамічної кампанії.
8. Регулярно тренуйте працівників. Соцмережі змінюються швидко, тренінги триматимуть працівників у тонусі.
9. Запровадьте систему контролю та заохочень. Діяльність у соцмережах заради діяльності шкодить бренду, мають бути стимули створювати щось особливе.
10. Напишіть брендбук із представлення у соцмережах. Конкретизуйте правила створення бажаних характеристик бренду у сприйнятті користувачів, його естетики тощо.
11. Створіть гайдлайни поводження у мережі для працівників. Охопіть питання етики, офіційно забороніть робити щось, про що б ви не хотіли дізнатися з позовів. Захистіть право своїх працівників висловлювати свою думку про компанію і керівництво у своїх особистих блогах.
12. Служіть. У соцмережах користувачі очікують від організацій задоволення своїх потреб і вирішення проблем. Кожен канал комунікації повинен мати сервісну складову, а не лише інформаційну.
13. Пишіть коротко і ясно. В обмеженому просторі твіту чи статусу на стіні лаконічність мови та чіткість меседжу прямо впливає на ефективність комунікації.
14. Розробіть систему вимірювань залучення аудиторії. Вимірюйте кожен акаунт, щоб покращувати його маркетингову та редакторську складову.
«Медіаграмотність»