Як висвітлювати круглі столи та наукові конференції

00:00,
19 Травня 2011
1169

Як висвітлювати круглі столи та наукові конференції

00:00,
19 Травня 2011
1169
Як висвітлювати круглі столи та наукові конференції
Поради, як оперативно і грамотно написати матеріал.

 

1. Заздалегідь уважно прочитайте програму виступів. Намітьте собі, з чиїх ви будете робити новини, чиї просто послухаєте, а на чиїх можна вийти і продиктувати матеріал колегам в редакції. Краще написати кілька новин за темою вашого видання з конкретними меседжами, ніж зробити великий млявий огляд заходу загалом.

 

2. Конференції – це можливість познайомитися з цікавими людьми. Відзначте собі, в кого ви могли б узяти розширене інтерв’ю і на яку тему, під час перерви запропонуйте цій особі співпрацю. Упевніться, що добре знаєте в обличчя всіх, з ким плануєте зав’язати контакти.

 

3. Візьміть з собою ноутбук і замість блокноту робіть записи просто там. За певного обсягу тренувань ви зможете робити на дві третини готові матеріали просто в реальному часі.

 

4. Прийдіть раніше, аби зайняти зручне місце, звідки добре видні оратори та слайди презентаційних матеріалів – часто саме в презентаціях зміст доповіді викладений лаконічно, образно і просто.

 

5. Перед початком заходу привітайтеся з організаторами і запитайте, які матеріали будуть доступні онлайн чи які можна отримати електронною поштою. Знання цього дозволить, по-перше, чіткіше уявляти майбутній матеріал, і по-друге, позбавить вас зайвої роботи із дублювання змісту слайдів у блокноті чи файлі.

 

6. Якщо форматом заходу це дозволено – ставте питання. Якщо хочете ексклюзиву – ставте питання спікерам після завершення основної програми, але перед цим упевніться, що маєте на це час: залу може бути заброньовано для наступного заходу тощо.

 

7. У заголовок матеріалу завжди виносьте ідеї з форуму, а не той факт, що він відбувся такий-то і там-то – це цікавить лише організаторів, учасників та спонсорів, а на читачів навіює нудьгу.

 

8. Включайте диктофон лише на виступах тих експертів, спеціалізація яких цікавить ваших читачів чи які вписуються в задум вашої статті. 

 

9. Майте на увазі, що у більшості приміщень конференцій світло погане, тому якщо ви фотографуєте самі непрофесійним фотоапаратом — знадобиться деякий час, аби налаштувати камеру і зрозуміти, звідки і якого роду знімки вийдуть найкраще.

 

 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
artbees.ru
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду