Як запасти в душу читачеві вашим матеріалом

00:00,
24 Травня 2011
1307

Як запасти в душу читачеві вашим матеріалом

00:00,
24 Травня 2011
1307
Як запасти в душу читачеві вашим матеріалом
7 порад, як змусити запам’ятати себе і свою статтю чи сюжет.

1. Залучайте читача до історії. Хай пряме звертання недоречне у більшості жанрів, речення «Уявіть, що ви йдете до установи А отримати Б, і раптом вам кажуть В» працює краще, ніж «В установі А громадянина, що приходить отримати Б, чекає В».

 

2. Відкиньте спокусу банального заголовку, штампів у тексті та очевидних каламбурів (у заголовку і ліді особливо). Перевірте в ґуґлі, скільки вже існує статей з каламбуром, який ви придумали. Краще візьміть для заголовку чи для початку матеріалу яскраву цитату героя.

 

3. Почніть із героя і присвятіть йому більшу частину матеріалу. Якщо людину ви підберете правильно, вашої мови може і не знадобитися: історія розповість себе сама, і вона вріжеться у пам’ять більшості читачів сильніше, ніж сухі факти.

 

4. Проведіть пару годин в інтернеті, шукаючи аналогічні сюжети в інших регіонах та в інші часи – читачеві завжди цікаві оригінальні паралелі.

 

5. Сформулюйте запитання на початку чи і кінці матеріалу. Якщо на початку – матеріал повинен давати на нього відповідь. Якщо в кінці, це може бути риторичне запитання.

 

6. Збагатіть кожен абзац живим прикладом, метафорою чи порівнянням. Хай смисли грають у тексті, роблячи його багатогранним.

 

7. Використовуйте синонімічні ряди, алітерації, зворотний порядок слів (але не зловживайте), паузи, якщо це аудіоматеріал — всі технічні прийоми мови, які перетворять штрихи вашого тексту на візерунок і подарують читачеві, слухачеві чи глядачеві насолоду, що зрівняється з читанням якісного роману чи переглядом театральної вистави.   

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
clker.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду