6 запитань, які допоможуть написати кращу статтю

00:00,
25 Травня 2011
7101

6 запитань, які допоможуть написати кращу статтю

00:00,
25 Травня 2011
7101
6 запитань, які допоможуть написати кращу статтю
Окрім очевидних «хто?», «що?», «де?», «коли?», «чому?» і «як?».

Якщо у вас є десять вільних хвилин перед написанням матеріалу, пише Том Хуань із Poynter.org, задайте собі кілька запитань — запитання бадьорять розум і роблять розповідь глибшою та цікавішою. Отже:

 

1.  Як би ви розповіли цю історію своєму другу? Відповідь на це питання міститиме найголовніше і найяскравіше за темою у «людському» викладенні. Окрім цього, тут можна уявити реакцію друга і подумати про те, чи слухатиме він вас, чи буде йому цікава тема і що саме в ній викличе найбільший інтерес.  Занотовуючи розповідь другу, ви відійдете від звичного сленгу і штампів журналістики та привнесете в матеріал живий струмінь розмовної мови.

 

2. Який попередній робочий заголовок можна було б дати тексту? 5-6 слів без образних фігур, які стануть відповіддю на це запитання, і є ідея, фокус статті, те головне, на чому ви загострите увагу в основній частині.

 

3.  Що вас здивувало під час підготовки матеріалу? Замислитися над цим — означає відійти від автоматизму, який з’являється у більшості журналістів, що багато пишуть. Подумайте, які люди здалися вам незвичайними?  Яке висловлювання стало сюрпризом? Чого з подій ви не передбачали? Які цікаві деталі ви відмітили, які історії почули і як ними можна проілюструвати основну думку статті?

 

4.  Які питання залишилися без відповіді? Журналіст завжди прагне отримати максимум інформації, але події, особливо якщо це гарячі новини, залишають багато наразі невідомого. Знайдіть ці діри, не лінуйтеся і не оминайте їх, проясніть те, що, читач захоче прояснити для себе. Якщо зараз такі дані отримати неможливо, накидайте план наступного матеріалу на цю тему.

 

5. Що свіжого ви можете привнести у свою статтю, аби вона відрізнялася від статей конкурентів? Це може бути оригінальне фото, незвичний жанр, ексклюзивний коментар тощо. Не задовольняйтеся типовим стандартним матеріалом, при підготовці кожного шукайте нове і несподіване.

 

6. Який урок читач винесе з вашої статті? Найкращі зразки журналістики не лише інформують, але і входять в резонанс із думками читача, апелюють до загальних проблем і загальнолюдських цінностей. Самого сухого інформування у морі даних цифрової епохи недостатньо — споживачі шукають контексту,  інтерпретацій та висновків.  

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
xa-xa.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду