Скільки грошей може принести блог

00:00,
26 Травня 2011
2354

Скільки грошей може принести блог

00:00,
26 Травня 2011
2354
Скільки грошей може принести блог
The New York Times поцікавилась в успішних блогерів, як і скільки вони заробляють.

 

За наявності системного підходу, старанності та креативності ведення блогу може бути успішним поєднанням хобі та бізнесу. Деякі блоги, що розпочинались як розвага або спосіб самовираження автора, нині приносять своїм творцям десятки тисяч рекламних доларів щодня. Кейт Мерфі з The New York Times дослідила способи заробляння грошей на блогах.

 

Джерела блогерських доходів – реклама, мерчендайзинг, офлайнові заходи, пожертви тощо. Для того, щоб усі ці струмочки полились до вашого гаманця, слід, перш за все, запропонувати оригінальну ідею та контент і сформувати стабільну велику аудиторію. Як це зробити?

 

«Раджу обрати тему, від якої ви ніколи не знудитесь, - каже 47-річна Стефані Нельсон із Атланти, яка десять років тому заснувала CouponMom.com, тематичний блог про те, як заощадити гроші, використовуючи знижки. – Перші три роки я нічого не заробляла, тому, якби мені це не подобалось, я б стільки не протягнула». Зараз блог пані Нельсон збирає майже чотири мільйони відвідувачів щомісяця, а дохід від нього забезпечує життя родини з чотирьох осіб (її чоловік уже п’ять років на пенсії). Половину доходу генерує ґуґлівський сервіс контекстної реклами AdSense, ще половину – знижкові сервіси на кшталт Groupon, які купують рекламу на сайті безпосередньо.

 

Ґуґлівська реклама приносить приблизно один цент за клік; є також варіанти сплати за покази, в цьому випадку тариф визначається на онлайн-аукціоні. Інші компанії, такі як BuySellAds.com чи BlogAds, дозволяють власникам блогів самостійно встановлювати розцінки на рекламу. На сайтах із мільйонною аудиторією, таких як PerezHilton.com, день показу реклами може коштувати понад 50 тисяч доларів, а на звичайному блозі – кількадесят центів.

 

Співзасновники блогу The Bitten Word Клей тон Данн та Зак Пептон заробляють близько 350 доларів на місяць на ґуґлівській покліковій рекламі, а також отримують комісію від Amazon.com коли їхні читачі переходять за лінками на рекомендовані блогом товари онлайн-магазину. Цей блог, присвячений кулінарним рецептам, працює з 2008 року й має сьогодні 150 тисяч відвідувачів на місяць. Додатковий «дохід» становлять продукти, які присилають авторам удячні читачі.

 

Тим, хто хоче отримати більше рекламних грошей, засновник блогу MethodShop.com Джонатан Аккарріно радить запровадити контекстну рекламу – підкреслені слова у тексті, що ведуть на сайт рекламодавця або продукту. Відео, яке Джонатан додає до своїх постів, також збільшує прибутки – реклама у відеороликах дає від одного до десяти доларів за тисячу переглядів. 22-річна візажистка Шіла Голлінз-Джексон оплачує свій мобільний телефон за рахунок реклами у шістдесяти трьох відеороликах, які вона закачала на ютьюб протягом останніх чотирьох років.

 

Є й інші можливості заробити: Даррен Кітчен, власник блогу Hak5.org, на якому щотижня публікується відеопрограма про хакерство, заробляє п’ять тисяч доларів на місяць, продаючи наліпки, футболки та іншу орендовану продукцію свого ресурсу. Сайт існує шість років і має 250 тисяч відвідувачів на місяць. Кількість охочих отримати наклейку, чашку чи футболку з його логотипом дивує самого блогера.

 

Ще одна перспектива для блогера – видати книгу. 32-річна Моллі Візенберґ відкрила свій блог Orangette 2004 року. Шість років вона писала про їжу та життя, збираючи 350 тисяч відвідувачів щомісяця, і 2010-го видавництво Simon & Schuster запропонувало її видати книгу , “A Homemade Life: Stories and Recipes From My Kitchen Table”. Блогерка вже підписала з видавництвом угоду про публікацію другої книги.

 

Деякі блогери просто просять читачів допомогти матеріально. Келлі ДеЛей отримує від 200 до 400 доларів на місяць від відвідувачів її блогу The Clouds 365 Project, де вона щодня з 2009 року публікує фото хмар.

 

Можна також спробувати брати гроші за контент. Австралієць Кодліс Таїд заснував сайт корисних порад для фрилансерів FreelanceSwitch.com та блог Tuts+ із порадами щодо використання технологій. Тепер ресурси, які разом мають 6,4 мільйона відвідувачів на місяць, приносять йому щомісяця 150 тисяч доларів, переважно за рахунок продажу преміум-послуг та електронних книжок. Сім тисяч доларів дає дошка оголошень про вакансії -  за право присутності на ній шукачі роботи платять дев’ять доларів на місяць.

 

Інколи люди готові платити за відвідування заходів, організованих цікавими їм блогерами. Стів Павліна заробив сорок тисяч доларів на майстер-класах, які були своєрідним продовженням його блогу StevePavlina.com. Він розпочав проект 2004 року і зараз має два з половиною мільйони відвідувачів на місяць. Близько ста тисяч доларів на місяць він заробляє завдяки продажу товарів і послуг через свій блог. «Я кажу людям, що якщо вони завели блог лише для того, щоб заробити гроші, краще чимскоріше припинити,  - каже пан Павліна. – Ви повинні любити те, чим займаєтесь».  

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду