Історія українського телебачення розпочалася у 1939 році, доводять студенти ІЖ КНУ в книжці

00:00,
26 Травня 2011
5522

Історія українського телебачення розпочалася у 1939 році, доводять студенти ІЖ КНУ в книжці

00:00,
26 Травня 2011
5522
Історія українського телебачення розпочалася у 1939 році, доводять студенти ІЖ КНУ в книжці
Видати збірку робіт дозволили кошти спонсорів.

 

В Інституті журналістики Київського національного університету імені Шевченка презентували книжку «Історія українського телебачення: перший ефір». 120-сторінкове видання містить матеріали наукового колоквіуму, який відбувся в інституті у листопаді 2010 року і був присвячений періоду початку українського телебачення у 1920-30х роках — найменш дослідженому періоду всієї його історії, як зауважує у передмові упорядник, керівник інститутського проекту «Телерадіоклуб» доцент Віта Гоян.

 

 

Збірка містить 20 матеріалів наукових розвідок студентів, які стосуються витоків телебачення в Україні і світі, радіо та мультиплікації тієї епохи. Друк книжки у 500 примірниках став можливий завдяки спонсорським коштам, які знайшли самі студенти. В електронному вигляді матеріали можна переглянути тут.

 

 

В основу книжки лягла ідея медіаексперта Олександра Зиріна, який дослідив джерела тієї історичної доби і відстоює лютий 1939 року (1 лютого — старт трансляцій Київського телецентру) як дату народження професійного українського телебачення. Наразі, нагадаємо, офіційно визнаною датою є 1951 рік.

 

 

Досвід спільної творчості надихнув колектив «Телерадіоклубу» на продовження співпраці у такому форматі: студенти планують відзняти програму про історію українського телебачення у власне телевізійному форматі. 

 

Фото: МС, студенти ІЖ. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду