Індійська влада піддала цензурі The Economist

00:00,
27 Травня 2011
1090

Індійська влада піддала цензурі The Economist

00:00,
27 Травня 2011
1090
Індійська влада піддала цензурі The Economist
Заліпила частину карти регіону, де Кашмір належить іншим державам.

Британський журнал The Economist звинуватив індійську владу в цензурі. Як повідомляє Бі-бі-сі,  влада заліпила частину у тридцяти тисячах примірників останнього випуску тижневика частина мапи регіону виявилась заліпленою, аби читачі не побачили «неправильний» адміністративно-територіальний поділ. Такою була умова, за якої журнал дозволили продавати.  Заліплювати частину карти довелося вручну.

 

Цензурі було піддано зображення регіону Кашмір, який Індія вважає своїм, тоді як фактично він поділений між Індією, Пакистаном та Китаєм. Регіон був розділений 1948 року під час утворення незалежних Індії та Пакистану, й відтоді обидві держави претендують на нього. Мапа була використана як ілюстрація для статті про індійсько-пакистанський територіальний конфлікт, у якій регіон названо «найнебезпечнішим у світі».

 

У журналі наголошують, що опублікована мапа відображала офіційно визнані кордони, і сподіваються, що індійські читачі можуть сприймати політичну реальність такою, яка вона є, на відміну від індійської влади. Індія регулярно конфліктує з іноземними медіа, які не визнають за нею право володіти Кашміром, і донедавна вимагала додавати до кожної опублікованої мапи приписку «територіальні межі Індії, відображені на цій мапі, не є ані історичними, ані правильними». Головний редактор The Economist Джон Міклтвейт заявив, що, на відміну від Індії, Пакистан і Китай ставляться до висвітлення кашмірської теми в медіа значно толерантніше, і запропонував читачам переглянути карту на сайті Economist.com/asianborders.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду