Як викликати до себе довіру на інтерв’ю

00:00,
6 Червня 2011
2471

Як викликати до себе довіру на інтерв’ю

00:00,
6 Червня 2011
2471
Як викликати до себе довіру на інтерв’ю
  Трохи практичної психології допоможуть зробити бесіду приємнішою, а результат — цікавішим.

 

Намагайтеся організовувати інтерв’ю там, де зручно вашому співбесіднику, а не вам. Найкраще він почуватиметься у власному кабінеті чи у знайомому кафе, найскутішим буде у вашому офісі.

 

Упевніться, що людина, з якою ви йдете розмовляти, вам цікава. Якщо не дуже – спробуйте дізнатися про неї більше, спитайте в її прихильників, за що вони її люблять.  Побачивши ваші байдужі очі, співбесідник закриється, сам того не усвідомлюючи.

 

Тримайте зоровий контакт. Не всі люблять, коли їм дивляться просто в очі, дивитися в рот, як у прислів’ї  - прийом, що має сексуальні конотації. Найкраще дивитися у точку на лобі трохи вище очей.

 

Стежте за позою. Чим більше ви нахиляєтеся до співбесідника, тим більший це означає інтерес, і навпаки – відкинутися на спинку стільця, схрестивши руки на грудях, означає дати сигнал «я скептично ставлюся до ваших слів і мені не дуже цікаво».  Але не надто нависайте над людиною, аби не порушити кордон персонального простору. Він зазвичай визначається відстанню між вами при рукостисканні.

 

Не тягніть ковдру на себе: довгі питання з ліричними відступами змусять думати, що ви цікаві самі собі більше, ніж власне зірка, до якої ви прийшли. Хай питання будуть короткими, шанобливими і відкритими (такими, на які не можна відповісти «так» чи «ні»).

 

Якщо співбесідник схильний до безкінечних монологів і вам доводиться його переривати, робіть це з усмішкою та словами «як цікаво, а ще мені дуже хочеться дізнатись ось про це».

 

Якщо у вас лише година на розмову, не кажіть «у мене лише година часу», а кажіть «я не забиратиму багато вашого часу, думаю, за час ми впораємось».

 

Ефективно бути скромним на початку інтерв’ю і наполегливим у кінці, але не навпаки.

 

Приходьте на інтерв’ю з нейтральною установкою: навіть якщо ви прочитали двадцять інтерв’ю, в яких ваша зірка виглядала пихатою нездарою, не дозволяйте вторинній інформації забивати ваше власне сприйняття.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
comicart.ru
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду