12 кроків до натхнення

00:00,
13 Квітня 2011
1917

12 кроків до натхнення

00:00,
13 Квітня 2011
1917
12 кроків до натхнення
Вибухи креативу регулярно і за графіком – те, що відрізняє професіонала від «людини зі здібностями». Музу не можна змусити прийти, але можна підготувати все так, щоб вона з’явилася.

 

Будь-який творчий працівник знає: бувають дні, коли нічого не придумується взагалі, а начальство та замовники вимагають просто зараз чергової партії креативу. 12 простих порад від авторів Mashable допоможуть всім людям творчих професій, особливо фрилансерам, вийти зі ступору і генерувати нові ідеї.

 

1. Встановіть собі розклад.

Фіксований розклад може і звучати як антонім до креативної праці, але він має кілька плюсів. Виділити дві години у понеділок на розбір паперів – означає не думати про них у середу, коли цілий ранок ви присвячуєте підготовці до написання колонки. Навіть якщо ви працюєте дома, емуляція офісного розкладу допомагає загострити увагу і не зривати терміни.

 

2. Облаштуйте собі місце роботи.

Не обов’язково працювати за ним завжди — але власний простір, де вам комфортно і де все надихає вас на творчість, допомагає налаштуватися відповідно і відсунути на деякий час особисті проблеми. Інколи варто піти і попрацювати деінде: у кафе, парку чи на дачі.

 

3. Говоріть з людьми про те, чим ви займаєтеся.

Ділитися з колегами деталями своєї роботи особливо важливо для фрилансерів, які не живуть в офісному просторі, де літають ідеї і де люди мають однакові цілі і діляться одним з одним досвідом. Щоб не почуватися у своїй роботі відділеним від світу, принаймні спілкуйтеся в онлайн-комьюніті, а краще розповідайте про свою роботу живим людям.

 

4. Станьте спостерігачем.

Де б ви не перебували, тримайте очі розкритими і спостерігайте за людьми, на вулицях та в офісах, на святах і будні. Будьте відкритими до нових знань і нового досвіду, використовуйте це нове у своїх проектах. Світ навколо – вічне джерело натхнення, треба лише вміти ним скористатись.

 

5. Зробіть своїм хоббі іншу креативну діяльність.

Якщо ви журналіст-газетяр, спробуйте зайнятися музикою, фотографією чи малярством. Це розширить ваші горизонти сприйняття і допоможе подивитись на описуваний вами світ під іншими кутами.

 

6. Збирайте приклади, що надихають.

Гарні статті, вдалі обкладинки журналів, цікаві сайти і так далі — все, що вас вразило своєю довершеністю та ефектом. Краще збирати їх як у фізичному вигляді, так і в цифровому «досьє», яке супроводжувати короткими нотатками: звідки приклад, хто автор, чому вам це сподобалось і як можна використати приклад у роботі.   

 

7. Використайте свої навички для благої цілі.

Якщо у вас є вільний час, приділіть його суспільно корисній справі, зробіть те, що ви вмієте найкраще: зробіть сайт для дитячого будинку, оформіть плакати притулку для тварин, напишіть текст благодійної листівки. Ця творчість ітиме від душі, над вами не стоятиме начальник і не висітиме дамоклів меч форматів. Відносно невеликі креативні зусилля дадуть вам глибоке відчуття задоволення від праці, якого, можливо, бракує у повсякденній роботі.

 

8. Знайдіть час, щоб добре виспатися вночі.

Позбавлення сну викликає ті ж самі проблеми, що й похмілля: нездатність зосередитися, відсутніть нових ідей, повільне мислення. Тривале недосипання призводить до виснаження і депресії, втрати інтересу до роботи і решти життя. Натомість зайві дві години сну творять чудеса для мозку.

 

9. Щодня дізнавайтеся щось нове.

Не припиняйте вчитися, і світ не припинить вас дивувати. Можна вивчати нові іноземні слова чи нові факти з історії та культури різних народів. Чим глибше ви занурюєтеся у процес пізнання, тим більше він захоплює і розкриває нові грані буття.

 

10. Робіть паузи.

Праця годинами безперервно, не відходячи від комп’ютеру – не тільки шкідлива, але й неефективна, це доведено науковцями. Переключайтеся час від часу, раз на годину чи дві, це дасть організму новий поштовх і не зведе вашу роботу до рутини.

 

11. Поверніться до основ.

Коли вам здається, що все вже сто разів пройдене і нічого не придумується, перечитайте засадничі книжки з вашої справи так, ніби ви знову на першому курсі. Завжди знайдеться щось із найпростішого, де коріниться мудрість.

 

12. Відкиньте почуття провини.

Інколи бувають періоди, коли найстаранніша праця не винагороджується, результату просто не виходить. У такі дні не варто лаяти себе і намагатися зробити неможливе. Займіться іншими справами, що накопичилися, повчіться чомусь новому, закінчіть день на радісній ноті – щоб завтра з новими силами підкорювати вершини.

 

«Медіаграмотність»

 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду