Джозеф Галарно: «Потрібно робити медіабізнес за новими моделями – спираючись на цифрову революцію»

00:00,
16 Вересня 2011
1503

Джозеф Галарно: «Потрібно робити медіабізнес за новими моделями – спираючись на цифрову революцію»

00:00,
16 Вересня 2011
1503
Джозеф Галарно: «Потрібно робити медіабізнес за новими моделями – спираючись на цифрову революцію»
14 вересня в арт-комплексі «Мистецький Арсенал» відбулася лекція Джозефа Галарно, розробника стратегій розвитку електронних медіа The Newsweek/Daily Beast Company. Тема лекції була визначена як «Свобода слова в епоху цифрових технологій». У зв’язку з всім відомими подіями навколо оприлюднення WikiLeaks секретної урядової інформації США, пікантності ситуації надавала присутність на лекції посла США в Україні Джона Теффта – спостерігати за реакцією представника уряду на розмірковування про «цифрові вільності» було цікаво.

 

Цифрова революція руйнує старі бізнес-моделі і створює нові. Що це означає для преси?

 

В Нью-Йорку дві індустрії – фінанси і медіа. Галарно називає Нью-Йорк «світовою столицею медіа», і зауважує, що у США видавці не бачать перспектив розвитку традиційної журналістики. «Про те, що в США стався землетрус, ми дізналися не від ЗМІ, а від блогерів», – каже він.

 

Традиційні медіа зараз знаходяться на переламному етапі свого розвитку – намагаючись виживати в епоху, коли змінюються способи споживання інформації.

 

Кокретних рецептів щодо виживання ЗМІ у такій ситуації Галарно не дав – однак на прикладі The New York Times, пояснив: всеодно, чи буде друкуватися газета, інтернет – прекрасна платформа для роботи.

 

Глобальні технології, гаджети, смарфтони і планшети вже зараз частково переймають на себе функції медіа. Відповідно, «потрібно робити бізнес за новими моделями, спираючись на цифрову революцію».

 

В часом занадто розгорнутій лекції Джо настільки відчувалося захоплення цифровими способами подачі інформації, що це наводило на думку про наступне резюме: традиційним медіа виживати і не потрібно – видавцям достатньо просто розпрощатися з «ретро-папером» і перейти у цифровий формат.

 

Розповідаючи про ситуацію з WikiLeaks, Галарно повідомив, що провайдери намагалися закрити сайт, але безуспішно. Видання Newsweek також публіковало оприлюднені документи, однак закрити Newsweek теж неможливо. «Ми дуже відома компанія, і у нас багато юристів», – відзначив Джо.

 

Відповідь на прохання до Джона Теффта прокоментувати ситуацію з WikiLeaks, знаючи позицію уряду США, була очікуваною, однак все ж таки приємно здивувала своєю відкритістю. Пан Теффт сказав: «Я думаю, що WikiLeaks – це жахливо. Я не можу працювати ефективно, коли публікують конфіденційні депеші з інформацією, яку я отримав від людей на умовах анонімності. Одного разу я спитав журналіста: «Як ви поставитесь до того, що ваші джерела будуть оприлюднені?». Він відповів, що у такому разі просто не зможе робити свою роботу. Це – те ж саме. І це дуже погано».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Джозеф Галарно (Joseph Galarneau)
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду