Як створити успішне інтернет-видання? Цитати від генерального директора Slon.ru Максима Кашулінського

00:00,
4 Жовтня 2011
9518

Як створити успішне інтернет-видання? Цитати від генерального директора Slon.ru Максима Кашулінського

00:00,
4 Жовтня 2011
9518
Як створити успішне інтернет-видання? Цитати від генерального директора Slon.ru Максима Кашулінського
Створити інтернет-видання нескладно. Складно створити успішне інтернет-видання. Генеральний директор Slon.ru Максим Кашулінський розповів OpenSpace, в чому плюс блогерських елементів у статусному медіапроекті.

Про редизайн та зміну концепції Slon.ru.

Ми не орієнтовані так жорстко на ексклюзив – для мене як для читача важливі упаковка та осмисленість інформації, а не її унікальність.

Навколо так багато інформації, що навіть процес її відбору та переупаковки дає додаткову вартість.

Ми хочемо, щоб сайт став, якщо бажаєте, колективним блогом, де люди, які мислять однаково і говорять однією мовою, вели б дописи у блогерських форматах. Так це виглядає на сайтах типу TechCrunch, Mashable, All Things Digital та Business Insider. Ми за цими сайтами уважно слідкуємо, і якісь ідеї та деталі у них, безумовно, запозичаємо.

Великі тексти в інтернеті – це безглуздо.

Коли блогер Антон Носік хоче написати про зміни у Парку Горького, він йде туди, але за підсумками свого візиту не пише грунтовний текст. Він викладає 18 фотографій, які супроводжує короткими підписами. Це блогерський прийом.

Ми користуємося такими ж прийомами. Матеріалом на «Слоне» може бути просто графік з коротким підписом, або відео з YouTube, яке ми вважаємо важливим для наших читачів, також з коротким нашим коментарем.

Робити новини – це старомодно. Актуальніше їх інтерпретувати.

За великим рахунком – так, ми також інтерпретуємо новини. І не тільки новини. Наш слоган – «Slon объясняет».

Чому великі ЗМІ втрачають аудиторію?

У описі одного з західних сайтів, котрий як раз побудований на блогах, є прекрасне слово — nimbleness, воно описує їх підхід до форматів та висвітлення новин. Nimbleness – це моторність, швидкість та спритність. Коли у тебе маленький штат, ти вимушений бути спритним, щоб встигати за великими ЗМІ. Один мій знайомий сказав, що у сайтів великих ЗМІ – газет, до прикладу – є «ресурсне прокляття», яке заважає їм розвиватися: вони сидять на гігантському потоці інформації, що йде від основної редакції. Так і є. Ще один мінус газет у тому, що вони повинні писати про все.

Ми цього робити абсолютно не забов’язані і пишемо лише про те, що дійсно цікаво і що забезпечить трафік.

Максим Кашулінський. Фото: OpenSpace.

Формула сучасного статусного видання: канони якісної журналістики+блогерські елементи+приємний дизайн.

Наша мета, по суті, вижати максимум із двоїстої природи інтернет-ЗМІ. З одного боку, ми журналісти і притримуємося певних стандартів: наприклад, ми повинні відповідати за викладені факти. На відміну від блогерів, ми йдемо та беремо інтерв’ю, якщо треба. Але у той же час ми активно використовуємо прийоми, які використовують блогери.

Формула ідеального контенту.

Інтернет – це простір, де читач мало замислюється про те, який формат йому пропонують, новини – не новини. Тут людина легко перескакує з відео і слайд-шоу до вдумливих колонок та інтерв’ю. Я взагалі вважаю, що є два важливих типи контенту. По-перше, твіттер-контент, який люди «сканують», читають по діагоналі. По-друге, крупні форми, які дають задоволення від тексту.

При цьому більшість контенту, що публікують інтернет-ЗМІ, знаходиться між двома цими полюсами і, відповідно, не користується попитом. Ідеальне, ергономічне ЗМІ не повинно витрачати ресурси на виробництво проміжних форм.

Мені здається, для будь-якого інтернет-ЗМІ дуже важлива така річ, як «голос» – те, як його сприймає читач, як він відчуває сайт. Знайти правильні інтонації та правильну комунікацію з читачем, на мій погляд, навіть важливіше, аніж зробити редизайн.

Повний текст інтерв’ю з  Максимом КашулінськимOpenSpace

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Максим Кашулінський
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду