Газети охоплюють більшу аудиторію, ніж інтернет
World Association of Newspapers and News Publishers, WAN-IFRA (Всесвітня асоціація газет та видавців) оприлюднила результати своїх щорічних досліджень медійної сфери.
Цього року дослідження було сконцентроване на одній із найактуальніших тем – кризі паперових медіа. Основні думки дослідження можна звести до наступних тез.
«Наклад як сонце. Він продовжує зростати на Сході та знижується на Заході», – відзначає Крістоф Рісс (Christoph Riess), виконавчий директор Всесвітньої асоціації газет та видавців, зауважуючи, що зростання друкованих накладів спостерігається у Азії, однак знижується на розвинених ринках Заходу.
Найбільше зниження накладу спостерігається серед безкоштовних газет. «Для безкоштовних газет час розквіту завершився», – говорить Рісс.
За пареметром сукупної світової виручки від реклами у медіа у 2010 році лідирує телебачення ($180 млрд.), газети ( $97 млрд.), і лише потім інтернет ($62 млрд.). Завершують список журнали ($43 млрд.) та, звісно, радіо ($32 млрд.).
Виручка від інтернет-реклами не компенсує зниження рекламних прибутків у друкованому секторі видання.
Дуже неочікуваний факт: по всьому світу газети охоплюють більшу аудиторію, аніж інтернет. Крім того, щоденно газети охоплюють на 20% аудиторії більше, ніж інтернет.
Бізнес з випуску новин стає бізнесом по постійному моніторингу, сортуванню, очищенню та переупаковці інформації. І це нормальний труд, що надає вихідному продукту високої якості та, відповідно, високої вартості.