Англійські вчені знайшли зв’язок між об’ємом мозку та кількістю друзів у Facebook

00:00,
20 Жовтня 2011
1511

Англійські вчені знайшли зв’язок між об’ємом мозку та кількістю друзів у Facebook

00:00,
20 Жовтня 2011
1511
Англійські вчені знайшли зв’язок між об’ємом мозку та кількістю друзів у Facebook
Вченим із Університетського коледжу Лондона стало відомо, що між кількістю друзів у Facebook та об’ємом сірої речовини мозку існує прямий зв’язок.

Університетський коледж Лондона (University College London) є одним з провідних університетів Великобританії та займає 17-те місце у рейтингу найавторитетніших учбових закладів світу за версією Times.

Співробітники наукового закладу за допомогою магнітно-резонансної томографії (МРТ) вивчали мозок 165 добровольців.  Середній вік людей, які погодилися взяти участь у науковому експерименті, 23 роки, у них близько 300 френдів у Facebook, а у деяких – більше 1000. Крім того, науковців цікавила кількість друзів «у реалі».

Вчені з’ясували, що чим більше у людини віртуальних друзів у соціальних мережах, а також реальних товаришів – тим більше сірої речовини міститься у чотирьох ділянках її мозку.

Крім того, дослідники дійшли висновку, що кількість друзів віртуальних та реальних залежить від розміру однієї і тієї ж ділянки мозку – миндалеподібного тіла. Останнє, як вважається, відповідає за формування та запам’ятовування емоцій.

Ще три ділянки мозку впливають на кількість виключно віртуальних друзів. Із цього вченів зробили висновок, що різні ділянки людського мозку відповідають за різні типи комунікацій.

Однак питання чи більше означає краще залишається, на думку науковців, відкритим. Так, наприклад, професор антропології Робін Данбар (Robin Dunbar) зауважує, що розмір групи людей, з якою людина може підтримувати нормальні стабільні відносини, обмежений, і складає 150 осіб. Ця наукова концепція згодом отримала назву «Число Данбара».

Більша ж кількість знайомих призводить до розсіювання уваги та формування «пустих», незначущих та безперспективних стосунків.

За матеріалами Guardian

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
National Geographic
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду