Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Коментарі в інтернеті - тріумф посередності
Журналістські тексти в інтернеті відкриті для коментарів для того, щоб осмислена реакція аудиторії могла доповнити матеріал. Однак така ідея не виправдала себе – цій темі була присвячена конференція «Провал коментарів», яку провів Нік Дентон на фестивалі South by South West (SXSW) в Остіні.
«У кінці 90-х ми думали, що зможемо виявити інтелект аудиторії. Однак цього не сталось. Тролі та спамери – не проблема. Справжня трагедія – це тріумф посередності. На кожні 2 осмислених коментаря припадає 8 їдких коментарів, або взагалі не по темі», - відзначив Нік Дентон, повідомляє французьке видання Slate.fr.
Через це журналісти не бажають писати деякі статті, оскільки побоюються глузування з боку аудиторії. За словами Ніка Дентона, страх перед появою негативних коментарів викликає у деяких редакціях нерішучість та самоцензуру.
Для багатьох людей коментарі в інтернеті – це спосіб провести час, а не бажання обговорити важливу проблему. Обсяги коментарів величезні. Наприклад, на французькому сайті Le Figaro – 15 тис. коментарів щодня, якщо не рахувати реакцію читачів у соціальних мережах: в Твітері щодня з’являється 250 млн. повідомлень.
«Новий коментар з’являється на нашому сайті кожні 6 секунд, - пояснює операційний директор Le Figaro Томас Додюік (Thomas Doduik). – Зрозуміло, що при таких обсягах не все знаходиться на належному рівні. Однак я не можу уявити собі інформаційний сайт, який не надає слова аудиторії».
Нік Дентон розповів, що видання Gawker планує через шість тижнів впровадити нову систему управління повідомленнями читачів. Перший читач, який коментує певний матеріал, несе відповідальність за подальше обговорення, а також отримає право модерувати коментарі інших користувачів і не давати дискусії відхилятися від головної теми. Таку систему Дентон називає «подрібнений коментар»: під однією статтею буде декілька ліній обговорення і декілька модераторів.