Євген Касперський окреслив сценарії кіберепідемії, пов’язаної з Flame
Євген Касперський окреслив сценарії кіберепідемії, пов’язаної з Flame
Кіберепідемія може розвиватися за двома сценаріями: тотальний інтернет-блекаут або атаки на ключові об’єкти інфраструктури, вважає Касперський.
Безпрецедентно складний та потужний вірус-шпигун нового покоління Flame «Лаборатория Касперского» виявила на близько 600 об’єктах Близького та Середнього Сходу, зокрема, в Ізраїлі та Ірані.
Атаки було спонсоровані державою, заявили аналітики «Касперського», проте достеменно невідомо якою саме.
Нова загроза, схоже, не викликає фізичних ушкоджень, однак збирає величезну кількість конфіденційної інформації, повідомляв головний експерт «Лаборатории Касперского» зі шкідливих програм Віталій Камлюк.
«Після того, як система інфікована, Flame починає здійснювати цілий комплекс операцій. Він перехоплює, зокрема, мережевий трафік, робить знімки з екранів, записує аудіорозмови, перехоплює клавіатуру тощо», – пояснював він.
Як повідомив Касперський, у світу поки що немає розробленого захисту від таких потужних атак. Голова «Лаборатории» знову нагадав, що вірус – розробка урядового рівня, проте відмовився від спекуляцій на тему, який саме уряд може стояти за подібними атаками.
«Я боюся, що це тільки початок гри, і дуже скоро числена кількість країн у всьому світі в цьому переконаються. Боюся, що це буде кінцем того світу, яким ми його знаємо. На планеті так багато комп’ютерних систем, і настільки значною є наша залежність від них, що це навіть не потрібно пояснювати», – відзначив Касперський під час виступу у Тель-Авівському університеті.
У якості прикладу Касперський навів фільм «Міцний горішок-4», під час перегляду якого він, за власним зізнанням, постійно вигукував: «Навіщо ви їм підказуєте?!».