Китайському опозиційному блогеру не дозволили приїхати на свою художню виставку у Вашингтон

00:00,
17 Жовтня 2012
727

Китайському опозиційному блогеру не дозволили приїхати на свою художню виставку у Вашингтон

00:00,
17 Жовтня 2012
727
Китайському опозиційному блогеру не дозволили приїхати на свою художню виставку у Вашингтон
У Вашингтоні відкрилась перша у Північній Америці виставка творів відомого китайського художника, архітектора та блоґера Ай Вейвея (Ai Weiwei). Однак йому  не дозволяють виїхати за кордон, повідомляє СNN.

Експозиція розмістилася у музеї Гіршгорна Смітсоніанівського  інституту (Smithsonian Institution's Hirshhorn Museum).  Найвідоміша з представлених тут робіт – композиція Вейвея «Пташине гніздо»  -  пекінського стадіону літніх Олімпійських ігор 2008 року.

Критика Вейвеєм китайського уряду привернула до себе увагу ще 2008 року  після землетрусу у провінції Сичуань, внаслідок якого загинули й пропали безвісти близько 90 тис. людей. Серед  жертв було чимало школярів. Ай Вейвей склав список понад 5 тис. з них. Частина списку доповнена аудіо, в якому звучать їхні імена, цей також проект демонструється в експозиції  музею.

В експозиції  «Зміїна стеля» (Snake Ceiling) сотні шкільних ранців замкнені у вигляді повзучої. Це – і осмислення трагедії, свідком якої був Вейвей, і звинувачення влади. Він розповідає, що бачив на власні очі кипи ранців біля шкіл, зруйнованих під час стихійного лиха.

Деякі роботи Вейвея суто особистісні. На них художник зображений у шпиталі після операції, яку переніс митець, щоб побороти тяжку гіпертонію, що  виникла після  побоїв поліції. Медичне сканування показує заподіяну йому шкоду.

У квітні 2011 року Вейвей збирався летіти до Гонконгу, однак його без будь-яких пояснень затримали   у міжнародному аеропорту Пекіна. В його пекінській  студії було проведено обшук, а дружині та декільком співробітникам влаштували допит. Ці події відбувалися на тлі придушення китайською владою опозиційного руху політичних активістів.

Самого Ай Вейвея тримали під вартою 81 день. Агентство Сіньхуа  повідомило, що його компанія ухилилася від сплати «величезної суми податків» і «навмисне   знищила бухгалтерські рахунки». Вейвей програв апеляцію щодо сплати 2,5 млн. доларів.

У червні 2011 року його звільнили з однорічним випробувальним терміном,  наклавши суворі обмеження на  пересування. Китайська влада й досі не  повертає йому паспорта.

«Пройшовши через ці випробування, я  переосмислив своє мистецтво і те, що я повинен робити як художник», - говориться у заяві митця і блогера, написаній для відвідувачів його виставки.

«Мистецтво та діяльність Ай Вейвея знаходять широкий відгук за межами артистичного світу. Вони заохочують розширення діалогу з найважливіших соціальних, культурних та політичних проблем», - відзначає директор музею Річард  Кошалек (Richard Koshalek).

Виставка робіт Ай Вейвея буде відкрита у вашингтонському Смітсоніанському інституті  до лютого. Після цього вона демонструватиметься в інших містах США і Канади, повідомляє CNN.

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
artsbeat.blogs.nytimes.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду