У Китаї заблокували доступ до The New York Times

00:00,
26 Жовтня 2012
1410

У Китаї заблокували доступ до The New York Times

00:00,
26 Жовтня 2012
1410
У Китаї заблокували доступ до The New York Times
Це сталось через публікацію статті про фінансові статки родичів прем’єр-міністра Китаю Вень Цзябао, повідомляється на сайті NYT.

У п’ятницю вранці на території Китаю була заблокована китайська версія New York Times, пізніше заблокували також доступ до англомовної версії. Причиною цензури стало опубліковане у виданні детальне розслідування фінансового стану сім’ї прем’єр-міністра. Згідно з ним, родичі прем’єра контролюють  активи у розмірі 2,7 млрд доларів.

Як повідомляє Washington Post, статки сім’ї  Вень Цзябао, особливо його сина та жінки, вже були предметом чуток. Зокрема, було відомо про участь його жінки в алмазному бізнесі. Однак до цього часу детальної інформації про фінанси не було. Тим більш цікаво, йдеться у газеті, що стаття опублікована напередодні партійного з’їзду (6-го листопада), де головною темою має бути обговорення боротьби з корупцією в країні.

Китайську версію сайту The New York Times запустили цього літа. «Ми сподіваємось, що доступ до наших сайтів відновиться і ми попоросимо китайських чиновників підтвердити, що наші читачі в Китаї зможуть читати журналістські матеріали  New York Times, - говорить представник видання Ейлін Мерфі (Eileen Murphy). - Ми будемо продовжувати писати матеріали у відповідності з нашими стандартами».

Однак зараз на території Китаю неможливо здійснити пошук за словами  «New York Times». Крім того, неможливо обговорювати цю тему у популярному китайському мікроблогу Sina Weibo.

Як повідомляє Washington Post, глядачі також помітили проблеми з  телебаченням, коли BBC TV передавали інформацію про розслідування газети.

New York Times не перше видання, яке зазнає цензури у Китаї. Серед останніх випадків – блокування у червні сайту Bloomberg через публікацію про статки віце-президента Китаю  Си Цзиньпіна (Xi Jinping). 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Guardian
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду