SEEMO нагородила косовську журналістку за розвиток демократії у регіоні
SEEMO нагородила косовську журналістку за розвиток демократії у регіоні
Блискуча журналістська кар’єра Джети Ксхарри (Jeta Xharra) розпочалася у 1998 році, коли вона обіймала посаду місцевого продюсера BBC News та Channel 4. Згодом журналістка очолила бюро BBC у Косово, а також працювала у відділеннях BBC News в Албанії та Македонії. 2003-го року Ксхарра відкрила у Косово офіс лондонського Журналістського інституту війни й миру (Institute for War and Peace Reporting).
Переважну більшість свого життя Джета Ксхарра провела у косовській Пріштіні, де навчалася в університеті, вивчаючи драматургію в Академії мистецтв. Також журналістка жила у Лондоні, отривавши там у 2000 році ступінь магістра у сфері військових досліджень Королівського коледжу (King’s College), а через два роки – ступінь магістра з відзнакою за спеціальністю «написання сценаріїв» у Лондонському коледжі друку (London College of Printing).
Ксхарра співпрацювала з такими авторитетними виданнями як The Independent, The Economist, Sunday Telegraph та Jane’s Intelligence Review.
З 2005 року журналістка – директор Балканської мережі журналістських розслідувань у Косово (BIRN). Джета також – головний редактор і ведуча популярної інформаційно-аналітичної програми «Життя в Косово» (Life in Kosovo), в якій гострі дискусії поєднуються з презентацією результатів журналістських розслідувань. Програму щотижня транслює суспільний мовник Radio Television Kosovo. У «Житті в Косово» зачіпають раніше заборонені теми та акцентують на необхідності притягнення влади до відповідальності.
Заснована десять років тому SEEMO нагорода, якої удостоєна косовська журналістка, названа на честь європейського політика Ерхарда Бузека – колишнього віце-канцлера Австрії, голови Інституту Дунайського регіону та Центральної Европи (IDM), у минулому спеціального координатора Пакту стабільності для Південно-Східної Европи. Він же – спонсор премії, грошовий еквівалент якої складає €3 тис.
Премією імені Ерхарда Бузека відзначають журналістів, редакторів, керівників ЗМІ, медіаекспертів з Південної та Східної Європи за внесок у сприяння кращому взаєморозумінню в регіоні, подолання проблем, пов’язаних з національними меншинами, етнічними розбіжностями, расизмом, ксенофобією, та іншими видами суспільної дискримінації.
Раніше премію отримували журналісти з Хорватії, Боснії і Герцеговини, Словенії, Болгарії, Сербії та Чеської Республіки.