В Україні видано перший посібник для церковних прес-служб
«Більшість релігійних організацій та об’єднань мають свої прес-служби, але їм бракує професіоналізму чи просто розуміння того, що саме входить до їхніх обов’язків. Церкви мають що розповісти про своє життя, з чим звернутися до суспільства, але вони не завжди це вміють. Саме тому Релігійно-інформаційна Служба України задумала написати цю книжку-посібник», – пояснює Тарас Антошевський, директор Релігійно-інформаційної Служби України.
У посібнику аналізується, зокрема, образ церкви у мас-медіа, а також розповідається про особливості роботи церковних прес-служб та про співпрацю з журналістами.
«Це – перша в Україні книга, автори та упорядники якої поставили за мету систематизувати та донести до українського читача те, що напрацьовано на тему «Церква і зв’язки з громадськістю». Вона цінна тим, що створена практиками» – відзначив директор Європейського інституту соціальних комунікацій Олександр Доброєр.
Автори книги поєднали теорію комунікацій та контекст діяльності церков в Україні. Робота над книгою розпочалася у 2008 році з серії тренінгів та майстер-класів для прес-служб різних конфесій і студентів навчальних закладів. Ініціативу РІСУ підтримав фонд Koch Foundation, який долучився до фінансування видання книги.
«Одне з правил доброго письма каже, що варто писати лише ту книжку, яку б сам хотів прочитати. Це видання створене саме з цієї потреби. Організовуючи тренінги для церковних прес-служб і журналістів, ми зрозуміли, що не існує посібника українською мовою, який можна рекомендувати як опорну літературу», – зауважують автори книги у вступному слові.
Книга видана українською мовою, видання розраховане на працівників церковних прес-служб, журналістів та студентів факультетів журналістики, які хочуть працювати у сфері релігійної інформації.
РІСУ – проект Інституту релігії і суспільства Українського католицького університету, інформаційно-аналітичний портал, який функціонує з 2001 року.
Автори видання «Церква і медіа. Сім кроків до порозуміння»: Світлана Бабинська, піар-менеджер часопису «Кана», Юлія Завадська, заступник головного редактора часопису CREDO, Мар’яна Карапінка, заступник директора РІСУ з питань розвитку та Олена Кулигіна, координатор тренінгових програм РІСУ.