Міжнародні лінгвістичні організації створять соцмережу для збереження зникаючих мов

00:00,
12 Грудня 2012
1397

Міжнародні лінгвістичні організації створять соцмережу для збереження зникаючих мов

00:00,
12 Грудня 2012
1397
Міжнародні лінгвістичні організації створять соцмережу для збереження зникаючих мов
Зберегти у добу глобалізації мовне розмаїття та духовну спадщину людства  – таку мету ставлять перед собою лінгвісти з інституту The Living Tongues Institute та проектів Enduring Voices (проект National Geographic) і Rising Voices, пише TIME. 

Організації планують створити незабаром соціальну мережу, користувачі якої отримають доступ до цифрових медіакласів, присвячених зникаючим мовам, а також мультимедійних архівів, записаних за участі носіїв зникаючих мов чи діалектів.

Під час тренінгів, які відбудуться в січні наступного року у Бібліотеці Сант’яго (Santiago Library), Чилі, представники Rising Voices навчатимуть носіїв дванадцяти індіанських мов країн Латинської Америки, як записувати лінгвістичні матеріали за допомогою сучасних гаджетів і технологій.

У тренінгах братимуть участь представники громад корінних народів Парагваю, Чилі, перуанської Амазонії, Мексики, Сальвадору, Болівії та  Гватемали.

Втрата мов корінних народів, означає «радикальні зміни в інтелектуальній історії людства», вважають у Rising Voices. Однак актуальні цифрові технології, додає організація, справді допомагають виправити ситуацію.

Цього року National Geographic та інститут The Living Tongues Institute for Endangered Languages створили наукову группу, представники якої реалізують спецпроект Enduring Voices, який передбачає, зокрема, каталогізацію вимираючих мов світу та укладання звукових словників.

«Вимирання мов не можна вважати неминучою подіє. – хоча нині думати так це дуже потужний тренд», – підкреслює учасник проекту, лінгвіст Свортморського Коледжу (Swarthmore College) К.Девід Гаррісон (K.David Harrison),

За даними команди Enduring Voices, кожні 14 днів у світі «замовкає» одна мова, а до 2100-го року «замовкнуть» більше ніж половина з 7 тис. розмовних мов людства – на тлі зростання у геометричній прогресії кількості носії таких популярних мов як, наприклад, англійська.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Cultures of resistance
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду