Семен Cлучевський: Головне для коментатора знайти спільне зерно для різновікової публіки

00:00,
24 Січня 2013
990

Семен Cлучевський: Головне для коментатора знайти спільне зерно для різновікової публіки

00:00,
24 Січня 2013
990
Семен Cлучевський:  Головне для коментатора знайти спільне зерно для різновікової публіки
Сценарист, режисер, спортивний журналіст, в минулому – головний продюсер спортивних програм телекомпанії ТЕТ і групи компаній «1+1», а також постійний автор «Телекритики» Семен Случевський розповів,  як писати про спорт. 

23 січня у столичному Будинку вчених він провів майстер-клас зі спортивної журналістики.

На зустріч завітало досить багато іменитих журналістів, коментаторів, редакторів і шанувальників спорту, в першу чергу, футболу.

Майстер-клас перетворився на суцільний каскад спогадів відомого спортивного журналіста, кожен з яких був цікавою повчальною історією.

«Згадати все» разом із досвідченим майстром прийшли його колеги і друзі. Хоча і молодих облич на зустрічі було чимало.

Футбольний аналітик не міг не згадати і про рівень коментування спортивних подій і матчів в Україні. Він вважає, що  більш професійно коментують футбол на каналі «Футбол». Але йому особисто імпонує яскраве, емоційне та україномовне коментування коментаторів телеканалу «2+2».

Семен Случевський рекомендує коментувати матчі тією мовою, якою коментатор думає. А також більше читати, щоб мова  була образною. Він вважає, що найкращі коментатори ті, які пройшли журналістсько-репортерську школу. 

Головний редактор програми «Профутбол» Володимир Звєров і журналіст «Профутбол» Роман Бебех, які є й коментаторами, зізналися MediaSapiens,  що популярність їхньої програми певним чином пов’язана зі Случевським: «Семен Олександрович – головний критик українського футбольного простору. Коли «Профутбол» створювався, то саме він найбільше «розбивав» нас у своїх статтях. Це злило і змушувало працювати краще. Часто молодих українських коментаторів порівнюють з російськими, які працюють з початку 90-х. Але ми ж почали коментувати набагато пізніше. І нам, банально, потрібен час, щоб вийти на хороший рівень», – сказали вони.

«Сьогодні було дві аудиторії: старша і молодша. Тому треба було знайти спільну мову. Колись у відомого академіка металурга Бардіна запитали, як правильно казати «кіломЕтр» чи «кілОметр». Він відповів: «Дивлячись де. Якщо я на засіданні Академії наук скажу «кілОметр», то у великого філолога Виноградова станеться інфаркт.  А якщо на заводі «ЗапоріжСталь» я скажу «кіломЕтр», то мене просто не зрозуміють. Важко працювати з різнопрофільною аудиторією»,  зауважив після зустрічі Семен Случевський у коментарі MediaSapiens.

Текст та фото: Олександр Остапа

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2022 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду