У Києві відбулася міжнародна конференція «Майбутнє якісної журналістики в епоху цифрових технологій»
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У Києві відбулася міжнародна конференція «Майбутнє якісної журналістики в епоху цифрових технологій»
Конференцію організував фонд «Ефективне управління». Як вважає директор фонду Наталя Ізосімова, економічне зростання країни не може відбуватися без інформованого запиту на таке зростання – тому було прийнято рішення організувати конференцію, присвячену саме проблемам журналістської галузі.
«Від якості та змістовності журналістики великою мірою залежить якість та змістовність політики, а також дискусії у суспільстві з економічних, соціальних, політичних питань, залежить запит на економічні реформи, – сказала у своєму виступі пані Ізосімова. – Головне питання, яке ми поставили: як зберегти якісну журналістику в умовах ринку ЗМІ?» За словами Наталі Ізосімової, ця тема виявилась надто глобальною і стало зрозуміло, що обмежити її досвідом України буде помилкою, тому до участі в обговоренні запросили й іноземних медіафахівців.
Нові моделі якісної журналістики та вплив цифрової епохи на професію обговорювали такі журналісти як Марк Брігс (директор відділу цифрового мультимедіа на каналі KING-5 TV у Сіетлі, автор книги «Підприємницька журналістика), Сіамак Дегханпур (ведучий програми «OFOGH» на перському ТБ- каналі «Голосу Америки»), Володимир Федорін (головний редактор журналу «Forbes Україна»), Олександр Богуцький (директор-президент каналу ICTV) та Рейчел Олдройд (заступник редактора Бюро журналістських розслідувань у Лондоні).
Також учасницею і модератором двох секцій конференції була Джекі Банажинські (професор Школи Журналістики університету Міссурі, лауреат Пулітцерівської премії 1988 року). «Одне із важливих питань – чи може журналістика вижити? – зазначила вона. – Економічні моделі, які підтримували традиційне виробництво новин в останні роки часто руйнуються. Зараз потрібно виготовляти новини у кожну хвилину чи навіть секунду дня, і в той же час думати, як змінити структуру своєї роботи, коли і економіка, і публічний інтерес, і світовий порядок змінюються».
У публічних дебатах на тему «Чи достатньо ринкового попиту на якісну журналістику?» взяли участь: Віталій Лейбін, головний редактор журналу «Російський репортер» та Марк Брігс (представляли позицію «Так, достатньо»), Джон Ллойд, директор Ройтерського Інституту вивчення журналістики при Оксфордському Університеті, редактор Financial Times і Тетяна Лебедєва, почесний голова Незалежної асоціації телерадіомовників (представляли позицію «Ні»).
Під час конференції було оголошено про запуск освітнього пілотного проекту Фонду «Ефективне управління» з розвитку економічної журналістики в Україні – «ImpactMedia». Ключова ідея проекту – відкриття доступу українським журналістам до кращого міжнародного досвіду професіоналів у цій сфері. Тренерами виступлять більше 15 провідних міжнародних журналістів у галузі економіки та бізнесу. Програма розрахована на 20 учасників, які будуть відібрані на конкурсній основі міжнародним журі. Більш детальна інформація буде доступна на сайті фонду з 26 квітня.
Детальніше про конференцію «Майбутнє якісної журналістики в епоху цифрових технологій» читайте найближчими днями на MediaSapiens.