В Facebook розповіли про принципи формування новинної стрічки
В Facebook розповіли про принципи формування новинної стрічки
«Метою ньюзфіду є доставляти людям правильний контент у правильний час, – пишуть розробники Facebook. – Це дозволяє людям не пропускають історії, які є для них важливими». Щоденний новинний потік середньостатистичного користувача Facebook налічує близько 1,5 тис. постів, однак мало у кого є час читати їх всі. Для вирішення цієї проблеми застосовуються алгоритми ранжування публікацій. В середньому ранжування дозволяє зменшити щоденний потік ньюзфіду користувача з 1,5 тис. повідомлень до 300.
Алгоритм ранжування враховує, зокрема, такі фактори: як часто користувач взаємодіє з тим чи іншим другом чи сторінкою; популярність конкретної публікації – кількість лайків і репостів; як часто користувач взаємодіяв з цим типом публікації в минулому.
Представники Facebook також розповіли про останні оновлення алгоритму ранжування, котрі торкнулися популяризації окремих більш давніх публікацій. Деякі пости, які користувачі раніше не побачили через те, що не докрутили стрічку вниз, можуть знову з’явитися в топі новинної стрічки. «Підштовхувати» у Facebook збираються публікації, котрі набрали багато лайків і продовжують збирати багато лайків, і/або отримали багато коментарів, і продовжують активно коментуватися.
Оновлення алгоритму за допомогою «підштовхування» публікацій дозволить точно не пропустити важливі і резонансні повідомлення, впевнені в Facebook.