Вчителі шкіл відвідали телецентр «1+1 медіа» в рамках Літньої Школи з медіаосвіти
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Вчителі шкіл відвідали телецентр «1+1 медіа» в рамках Літньої Школи з медіаосвіти
З учителями спілкувалась шеф-редактор «ТСН» Тетяна Пушнова та інші співробітники "1+1 медіа". Головною метою екскурсії було ознайомлення з технологіями виробництва теленовин.
Візит на телеканал запланований у програмі Літньої Школи з медіаосвіти, що проходила 9-13 серпня на базі відпочину «Зазим’я». Організатором заходу є Академія Української Преси за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у партнерстві з Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України.
У Літній Школі взяли участь педагоги з різних областей України (Харківської, Полтавської Луганської, Запорізької, Дніпропетровської, Чернігівської, Миколаївської та ін.) і АР Крим. Переважно це викладачі тих середніх шкіл, що беруть участь у всеукраїнському експерименті із впровадження медіаосвіти у навчально-виховний процесс (експеримент розпочався 2011 року). Учасники вже викладають чи будуть викладати у 2013/14 році предмет «Медіакультура» для старшокласників.
Під час школи відбулась низка лекцій та практикумів від експертів. Зокрема, про ефекти та впливи мас-медіа і теорію масової комунікації розповідав Валерій Іванов, президент АУП. Любов Найдьонова, заступник директора з наукової роботи Інституту соціальної та політичної психології НАПН України, говорила з учасниками про вікові особливості впливу медіа на дітей, а також про соціально-психологічну модель медіаосвтіи в Україні.
Так, пані Найдьонова зазначила, хоча й пізно починати повноцінне медіавиховання з 10 класу, але є цілі, яких реально досягти: по-перше, це виховання критичного мислення у дітей і створення майданчика для комунікації і обговорення медіапродукції. По-друге, фактично, зараз медіапедагоги можуть звертатись до учнів як до майбутніх батьків. «Діти не будуть медіаграмотними, поки не прийде нове покоління батьків, на яке ми зараз можемо впливати», - зауважила Любов Найдьонова.
Також учасники прослухали лекції про рекламні стратегії і вплив реклами від Тетяни Ковтун, викладача Інституту журналістики КНУ ім. Т. Шевченка; про маніпуляції у медіа розповідав Андрій Кулаков (МГО «Інтерньюз-Україна»); про вплив інтернету на майбутні покоління Андрій Маштаков, експерт з нових медіа; медіатренер Олег Хоменок –розповідав про медіа як бізнес та типологію ЗМІ.
Практикуми з кіноосвіти і аналізу мови екранних мистецтв проводила Оксана Волошенюк, виконавчий директор АУП. Як створити шкільну газету, учасникам розповів Сергій Чернявський, а про критичне мислення у фотомистецтві говорила Вікторія Мироненко з Photocult.
Під час школи учасники ділись своїм досвідом та напрацюваннями (адже чимало вчителів та психологів були керівниками гуртків чи факультативів з медіаграмотності ще до початку експерименту) і демонстрували відеороботи учнів.
Учасникам було презентоване нове видання Академії Української Преси: «Практична медіаосвіта: авторські уроки». Це збірка уроків, авторами якої є медіапедагоги-практики та науковці. У книжці викладені уроки з різних напрямів медіаосвіти: інтернет-грамотність, аналіз медіатекстів і запобігання маніпуляціям, кіноосвіта та кінограмотність.
З 14 по 19 серпня пройде друга школа - для викладачів вищих навчальних педагогічних закладів, що відбудеться за підтримки Програми "У-медіа". Метою Школи є підготовка викладачів до впровадження в систему вищої освіти навчального предмету «Основи медіаграмотності».
Нагадаємо, що з 2010 року діє «Концепція впровадження медіаосвіти в Україні». Головна ідея концепції – сприяння становленню ефективної системи медіаосвіти в Україні, яка б забезпечила загальну підготовку дітей та молоді до безпечної та ефективної взаємодії із сучасною медіасистемою. Задля втілення у життя ідеї медіаосвіти Академія української преси спільно з партнерами реалізує низку проектів – наприклад, видано перший підручник на цю тему «Медіаосвіта та медіаграмотність», а також останніми роками проводяться Літні та зимові школи для вчителів і викладачів.