5 британських медіакампаній по підриву антитютюнових ініціатив [огляд]

5 британських медіакампаній по підриву антитютюнових ініціатив [огляд]

00:00,
2 Вересня 2013
1303

5 британських медіакампаній по підриву антитютюнових ініціатив [огляд]

00:00,
2 Вересня 2013
1303
5 британських медіакампаній по підриву антитютюнових ініціатив [огляд]
5 британських медіакампаній по підриву антитютюнових ініціатив [огляд]
Уряд Великобританії хоче впровадити єдиний дизайн для усіх марок . Тютюнова індустрія намагається перешкодити і використовує для цього, зокрема, і медіа-інструменти. Які саме – у нашому огляді. 

Коротка історія питання

У грудні 2012 року Австралія стала першою країною у світі, яка ввела єдиний дизайн пачок для всіх марок сигарет. Невдовзі про аналогічний намір заявили уряди інших країн – Нової Зеландії, Канади, Ірландії та Великобританії.

Остання просунулася у впровадженні цієї ініціативи найдалі – у квітні 2012 року британський уряд створив комісію, яка мала дослідити доцільність введення єдиної упаковки сигарет. До її складу увійшли науковці, представники міністерств охорони здоров’я та фінансів, громадських організацій, бізнесу.

Очікувалося, що урядова комісія оприлюднить своє рішення ще у серпні 2012 року, однак цей момент все відтягувався. Так тривало майже протягом року – аж до липня 2013. Тоді нарешті опублікували звіт, який містив узагальнені відповіді на 15 питань щодо єдиної упаковки 2444 експертів, які представляли усі зацікавлені у питанні сторони. Загалом, 70% з них не мали зв’язків з тютюновою індустрією (науковці, медики, громадські активісти), 8% – мали (тютюнові компанії, дистриб’ютори, протютюнові організації), 22% – не надали відповідної інформацію.

Зв’язки експертів урядової кмісії з тютюновою індустрією, Consultation on standardised packaging of tobacco products: Summary report 

В результаті, 53% експертів виступили за введення єдиної упаковки, 43% – проти, решта 4% – мали  або нейтральне ставлення, або не визначилися зі своєю позицією. Проти, як значено у звіті, голосували переважно представники бізнесу, за – влада та громадськість.

Чіткого ж висновку уряду, зробленого на основі результатів роботи комісії, документ не містив. Натомість у ньому представили дві полярні точки зору – бізнесу та громадськості, і аргументи, які кожна зі сторін і раніше неодноразово повторювала у ЗМІ. Ситуацію це не прояснило.

Влітку 2013 року влада Великобританії заявила, що потребує ще часу, аби розібратися у питанні і вирішити, чи буде впроваджувати єдиний дизайн.

Протидія тютюнової індустрії

На створення комісії тютюнова індустрія відреагувала масштабними кампаніями проти введення уніфікованої пачки сигарет. І можна припустити, що саме це в купі з політичним лобіюванням, таки уповільнило процес її впровадження.

«Британія – 2020»

Imperial Tobacco запустили в інтернеті кампанію «Британія – 2020». Її метою було залякати людей тим, що влада вирішить ввести єдиний безликий дизайн упаковок для усіх продуктів, які вважаються не надто здоровими –  шоколаду, чіпсів, картоплі-фрі, газованих напоїв. Мовляв, сигарети – це лиш перший крок.

Реклама у The House

Ця ж компанія тютюнова компанія заплатила журналу The House, який передплачують насамперед парламентарі, урядовці та інші державні чиновники, за антирекламу уніфікованої упаковки на обкладинці цього видання.

У липні 2012 року журнал вийшов з обкладинкою коричневого кольору (також ж кольору планується зробити упаковку усіх марок сигарет) і надписом, який ззовні подібний до тих, що розміщують на сигаретних пачках: «Уніфікована упаковка небезпечна для  бізнесу і корисна для злочинців».

Три хвилі рекламних оголошень від JTI

Компанія Japan Tobacco International за півтора роки – з березня 2012 по липень 2013 – оплатила три рекламні кампанії у британських друкованих ЗМІ. Зокрема, таких серйозних виданнях як The Financial Times , The Times, The Telegraph , The Guardian і Evening Standard.

Під час двох рекламних хвиль JTI запевняла, що немає доказів ефективності уніфікованої пачки сигарет. Під час ще однієї – що єдиний дизайн зробить неможливим відрізнити підробку від оригіналу.

Тричі управління з дотримання стандартів у рекламі (TheAdvertising Standards Authority, ASA) визнавало факти, які наводилися в рекламі, недостовірними і заборонило подальше її поширення.

«Руки геть від нашої упаковки»

Компанія British American Tobacco запустила сайт «Руки геть від нашої упаковки». На ньому розмістила ролики, які показують негативні наслідки, що на їхню думку настануть після введення єдиної упаковки – незаконну торгівлю і зростання рівня злочинності.

«Вирощування» спікерів для ЗМІ

2013 року під час щорічного збору акціонерів керівництво ВАТ змусили оприлюднити інформацію, яка підтвердила, що вони профінансували 6 громадських рухів та спілок (Forest, The Common Sense Alliance, Rural Shops Alliance, Scottish Wholesale Association, Tobacco Manufacturers' Association), які почали активно виступати у ЗМІ проти урядової ініціативи.

Серед них була й Федерація розповсюджувачів преси (National Federation of Retail Newsagents), яка у лютому 2013-го заявила, що введення єдиної упаковки серйозно вдарить по бізнесу власників кіосків преси.

Джерело: tobaccotactics.org

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
telemed.no
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду