Київська школа економіки відкрила магістерську програму з медійним ухилом – «Дослідження пам’яті та конфліктів»
Київська школа економіки відкрила магістерську програму з медійним ухилом – «Дослідження пам’яті та конфліктів»
У Київській школі економіки вивчатимуть основи публічної історії, політику пам’яті, комеморативні практики, вплив медіа на формування наративів про історію Україн та її сучасні події. Про це повідомляється на сайті KSE.
Програма фокусується на дослідженні пам’яті та конфліктів.
«Випускники зможуть [...] відстоювати українські наративи в міжнародних дискусіях. Вони будуть вивчати та зберігати культурне та соціальне різноманіття нашої країни, а також шукатимуть шляхи подолання конфліктів в суспільстві. Програма також покликана дослідити вплив нових форм комунікації, соціальних мереж, медіа та індустрії розваг на формування пам’яті, сприйняття минулого та теперішнього», – коментує ректор KSE Університету Тимофій Брік.
Медійний підхід у програмі KSE поєднується з історією, антропологією, розробкою політик. Випускники опанують методики роботи з історичними джерелами, громадами та реальним людським досвідом.
Щодо медіа пропонуються такі факультативні предмети: медіа та публічна пам’ять, історичний сторітелінг, перформативна історія у популярній культурі, соціальні медіа, аналіз текстів та дискурс-аналіз, візуальні комунікації та візуальна антропологія, дослідження деколонізації в теорії та на практиці тощо.
Програма триватиме 2 роки. Вона розрахована на глибоку академічну підготовку студентів та передбачає проведення власного дослідження.
Викладання ведеться англійською мовою й орієнтовано на сучасні англомовні наукові джерела, інформують у KSE. Навчання буде поєднано з реальним науковим дослідженням, яке проводитимуть дослідники університетів Британії, ЄС та США у партнерстві з Київською школою економіки.
Отримані знання та практика відкриють для магістрів перспективи роботи у великих міжнародних проєктах. Також програма відкриває можливість це можливість продовжувати PhD дослідження в міжнародних університетах, а також працювати в медіа, культурних проєктах, меморіалах та музеях.
Нагадаємо, у Львові Центр міської історії документує російсько-українську війну, збираючи спогади очевидців, світлини з міст, де ведуться бойові дії тощо та архівуючи «воєнні» пабліки в телеграмі.
Фото: KSE