Інтерактивна боротьба з фейками: як працює додаток Fakey

Інтерактивна боротьба з фейками: як працює додаток Fakey

11:27,
3 Липня 2018
5307

Інтерактивна боротьба з фейками: як працює додаток Fakey

11:27,
3 Липня 2018
5307
Інтерактивна боротьба з фейками: як працює додаток Fakey
Інтерактивна боротьба з фейками: як працює додаток Fakey
Автори:
Американець Міхай Аврам (Mihai Avram) розробив додаток Fakey, який перетворює боротьбу з фальшивими новинами в соціальних мережах на інтерактивну гру.

За правильні відповіді ви отримуєте бали

На жаль, мобільні додатки Fakey для Android та IOS в Україні поки не доступні, але протестувати розробку можна у браузері (мова — англійська).

Fakey

Гра імітує середовище соціальних мереж, де користувачі можуть поділитися, перевірити чи вподобати пости. Якщо ви ділитеся історіями з перевірених джерел або перевіряєте неправдиву інформацію, вам нараховуються бали. Всього можна заробити 100 балів.

Під кожним дописом є також кнопка «Підказка» (hint). Натиснувши на неї, ви побачите, з якого ресурсу взята інформація, але втратите певну кількість балів.

Fakey

Творці надихались сервісом Tinder

Гру розробив випускник Університету Індіани (США) Міхай Аврам під керівництвом професора Філіпо Менцера (Filippo Menczer). Про це пише сайт університету.

Філіпо працює у Школі інформатики, обчислювальної техніки та інженерії і вивчає, як дезінформація поширюється в інтернеті. Виявляється, творці додатка при розробці надихались дизайном сервісу знайомств Tinder. Міхай і Філіпо захотіли створити щось подібне для фальшивих новин.

«Я думав, що це була блискуча ідея і тоді створив дуже простий додаток, — каже Аврам. — Проте з часу створення програма значно покращилася. Я завжди хотів створити додаток, який є ціннісним. Fakey можуть використовувати багато людей і він може допомогти вирішити проблему фальшивих новин».

Міхай-Аврам

Міхай Аврам. Фото: Indiana University

Гра вчить людей, що навіть тисячі шерів у соціальних мережах не роблять інформацію достовірною чи корисною.

За словами Аврама, основна мета полягає в навчанні медіаграмотності.

Журналісти та фактчекери допомагали у розробці

Поки люди грають в гру, творці проекту також краще розуміють, як гравці розрізняють достовірну інформацію і фейки. Розробники сподіваються, що ця статистика допоможе зменшити розповсюдження дезінформації в інтернеті.

Оцінити контент Авраму допомагав професор медіашколи Елейн Монаганом, який, зокрема, порадив надавати не лише заголовки новин, але й короткі описи під ними.  

«Ми отримали поради від ряду журналістів і фактчекерів, людей, які тісно пов'язані з цією справою, — розповідає Аврам. — Вони дали нам багато відгуків щодо вдосконалення дизайну».

Міхай-Аврам

Міхай Аврам. Фото: Indiana University

Він сподівається перекласти додаток іншими мовами, щоб люди з інших країн змогли ним користуватися. Крім того, Аврам називає ще одну важливу місію програми — допомогти гравцям подолати свої упередження. Це можна зробити, показуючи, що статті, які містять інші політичні погляди, не обов'язково підроблені чи неінформативні.

Нагадаємо, раніше MediaSapiens публікував конспект дискусії Fake News Defending Truth, на якій спікери пояснили, що таке фейки, чому за останні кілька років вони заполонили медіапростір та як боротися з неправдивими новинами.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Скриншот Fakey
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду