Сьогодні починається всесвітній Тиждень медіаграмотності

Сьогодні починається всесвітній Тиждень медіаграмотності

11:16,
6 Листопада 2017
7661

Сьогодні починається всесвітній Тиждень медіаграмотності

11:16,
6 Листопада 2017
7661
Сьогодні починається всесвітній Тиждень медіаграмотності
Сьогодні починається всесвітній Тиждень медіаграмотності
Автори:
Щороку у листопаді традиційно відбувається Тиждень медіаграмотності, головна мета якого привернути увагу до цього набору компетентностей та їх ролі в освіті.

Так, у США темою цьогорічного Тижня медіагарамотності стала «включеність у світ, в якому є місце для голосу кожного». Досвід проведення заходів з медіагармотності США перейняли в Канади, де подібні заходи проводяться вже 11 років поспіль. Для порівняння, у США це лише третій подібний захід. Організатори тижня - Національна асоціація медіаграмотності (NAMLE) - закликають користувачів писати про медіаграмотність у Twitter, використовуючи хештеги  #medialitwk,  #mlw17 та #getsmartonline. Проведення Тиждня медіаграмотності підтримують ряд великих компаній: Facebook, Twitter, Nickelodeon. В рамках тижня будуть відбуватися тематичні вебінари, дискусії, покази фільмів та онлайн-флешмоби.

Раніше тиждень медіаграмотності - з 26 жовтня по 1 листопада - відбувся й під патронатом ЮНЕСКО. Генеральна директорка ЮНЕСКО Ірина Бокова зазначила, що нині люди мають більше доступу до інформації, ніж будь-коли раніше. Це дає як нові можливості, так і створює нові загрози. Тому однією з ключових навичок сучасної людини має стати критичне мислення. «Медійна та інформаційна грамотність і проведення Тижнів медіаграмотності дуже важливі. Ми можемо казати про появу покоління, яке народилося й виросло з цифровими технологіями. Я думаю, що нам потрібне нове покоління - цифрових громадян, з навичками критичної оцінки, верифікації, використання та трансормування інформації у знання», - вважає директорка.

Нагадаємо, раніше організація ЮНЕСКО опублікувала головні положення п'яти запропонованих нею правил щодо медійної та інформаційної грамотності.

Також MediaSapiens писав про десять необхідних компетентностей для медіаграмотності. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
NAMLE
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду