Міносвіти затвердило всеукраїнський експеримент з медіаосвіти на 2017-2022 роки

Міносвіти затвердило всеукраїнський експеримент з медіаосвіти на 2017-2022 роки

09:08,
30 Серпня 2017
21860

Міносвіти затвердило всеукраїнський експеримент з медіаосвіти на 2017-2022 роки

09:08,
30 Серпня 2017
21860
Міносвіти затвердило всеукраїнський експеримент з медіаосвіти на 2017-2022 роки
Міносвіти затвердило всеукраїнський експеримент з медіаосвіти на 2017-2022 роки
Автори:
Експеримент передбачає масове наскрізне впровадження медіаосвіти у навчальні заклади, включаючи дитсадки, школи та виші.

Заходи із впровадження медіаосвіти є продовженням попереднього експериментального етапу, що тривав з 2011 до 2016 року,в рамках якого різними формами шкільної медіаосвіти було охоплено понад 40 тис. учнів.

У нинішньому експерименті братиме участь 153 навчальних заклади, серед яких 18 обласних інститутів післядипломної освіти, два вищі професійні училища, решта - це дошкільні навчальні заклади і загальноосвітні - школи, гімназії, ліцеї, навчально-виховні комплекси.

Науковий керівник експерименту, завідувачка лабораторії психології масової комунікації та медіаосвіти Інституту соціальної та політичної психології НАПН України, Любов Найдьонова зазначає: «Цей наказ легитимізує нашу інноваційну роботу, яка узагальнює результати попередніх 5 років апробації вітчизняної моделі медіаосвіти і розширює географію офіційного впровадження медіаосвіти на всі області України. Головна задача нашої роботи в наступні 5 років - забезпечити масове впровадження наскрізної медіаосвіти, тобто, починаючи з дошкільного віку (в дитсадочках) і до випуску із школи, а також включаючи професійну освіту».

За словами пані Найдьонової, для цього медіаосвіту потрібно внести в стратегічні освітні документи: для забезпечення інтегрованої медіаосвіти в різних предметних напрямах.

«Також необхідно налагодити моніторинг медіаграмотності всіх учасників освітнього процесу, - пояснює пані Найдьонова. - І маємо створити мережу фахівців, які довіряють один одному і здатні швидко і адекватно реагувати на виклики життю і здоров'ю дітей, що кидає інформаційний простір, працювати на випередження».

Експеримент складатиметься з кількох етапів: підготовчий, концептуально-діагностичний, формувальний, узагальнювальний, коригувальний.

Перший етап - підготовчий - триватиме рік, за цей період всі учасники експерименту мають напрацювати медіаосвітню компетентність педагогів, визначитись з інструментами, задачами і заходами щодо впровадження медіаграмотності.

«Ми знайомимося і створюємо спільний майданчик для комунікації, - пояснює Любов Найдьонова. - За цей період в експериментальному режимі з другого півріччя апробуються нові медіаосвітні програми і посібники курсів за вибором, формуються робочі групи для напрацювання наскрізних ліній інтегрованої медіаосвіти в основних предметах, проводяться консультації і навчальні семінари. Окремої уваги заслуговує робота з батьками. Ті заклади, які не увійшли до переліку, але прагнуть доєднатися до впровадження медіаосвіти, можуть звертатися до Інституту за консультаціями щодо офіційного оформлення співпраці».

Початок підготовчому етапу задає інтернет-конференція, яка має дати можливість всім учасникам експерименту познайомитися і синхронізувати творчі задуми у низці тематичних тижнів протягом вересня-жовтня, для підготовки до Міжнародного тижня медіаграмотності, який в цьому році Україна буде відзначати разом з усім світом на початку листопада.

Нагадаємо, що Концепцію впровадження медіаосвіти було створено в 2010 році, а у квітні 2016 року її було оновлено – у зв’язку із викликами інформаційної війни та після консультацій із педагогами, які набули досвіду викладання. Концепція визначає головну мету медійної освіти, перелік основних термінів, пріоритетні напрямки. Більше про неї можна прочитати за посиланням.

 

 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Фото: ubeo.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду