Медіаграмотності спочатку треба навчити вчителів, а потім уже учнів – Інна Совсун
Медіаграмотності спочатку треба навчити вчителів, а потім уже учнів – Інна Совсун
Про це сказала заступниця міністра освіти та науки Інна Совсун, відповідаючи на запитання кореспондента «Телекритики», чи вводитиме міністерство в загальноосвітніх школах «Медіаграмотність» як обов’язковий курс.
За її словами, курси, які сфокусовані навчити тільки медіаграмотності, не дадуть результату, якщо при цьому в школі забороняється висловлювати свою думку чи позицію на інших заняттях.
«Це не значить, що такий курс поганий. Формування навичок критичного мислення – це основа медіаграмотності, саме це є першочерговим завданням школи. Формування критичного мислення може відбуватися різними шляхами. І через вивчення літератури, історії, дебатні гуртки, дискусії, обговорення. Бо, на жаль, в наших закладах освіти навіть коли навчають правам людини, при цьому можуть ці права людини постійно порушувати. І у дитини створюється уявлення, що ці курси просто для того, щоб відбути, а реальність насправді зовсім інша. Тому наше завдання не стільки запропонувати якийсь конкретний курс (ми його й не забороняємо), а демократизувати саму школу, і задати навички до критичного мислення через весь освітній процес. Бо критичному мисленню неможливо навчити через один курс. Має бути системний підхід», – сказала заступниця міністра.
Вона також повідомила, що поширеною є проблема, коли вчитель не критично оцінює інформацію, яка до нього надходить. «Я колись вступила в бурхливу дискусію з вчителькою на Facebook (більше я такої помилки не зроблю), яка доводила, що міністерство планує збільшити навантаження тощо. Я доводила, що цього не буде, і поцікавилася, звідки вона це взяла. То виявилось, що вона про це прочитала в якійсь газеті», – додала Інна Совсун.