Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
«Окультна реклама»: дозволити не можна заборонити
«Бабць» – у законні рамки
Необхідність запровадити обмеження на діяльність релігійних сект, екстрасенсів, «бабць» і «дідусів» у Дніпропетровську обговорюють вже давно. Так, в 2008 і 2009 роках комісія міськради із захисту конституційних прав громадян ініціювала заборону на рекламу духовного центру «Відродження». На щастя, нині наших співгромадян уже не заманюють розповідями про «руйнування родових проклять», «дивовижне зцілення» і т. ін. за допомогою білбордів і телебачення. Однак продовжують свої «брудні справи» газетні оголошення, листівки й афіші на стовпах, де городянам обіцяють позбавити від усіляких недуг і нещасть.
Страждають студенти та жінки
За словами члена міської комісії із захисту конституційних прав громадян і директора Центру допомоги жертвам деструктивних культів Яна Щекатурова, до них щотижня звертаються як мінімум 3 особи. Переважно це родичі потерпілих. Основна категорія жертв «пасторів», «медіумів» і «чаклунів» – студенти 18–20 років і самотні жінки.
«Був випадок – до нас прийшла жінка років 40. Вона придбала у ворожки за 200 доларів оберіг, від якого не було жодної користі. Коли ми прийшли в офіс ворожки, нас зустрів її менеджер. На наш подив, він без заперечень повернув гроші, сказавши при цьому, що вони не зубожіють, навіть якщо половина їхніх клієнтів вчинить так само», – розповідає Ян Щекатуров.
За інформацією директора центру, у нашій країні існує понад 35 тис. деструктивних організацій, які належать до 95 різних напрямів. Члени цих організацій часто використовують техніки НЛП і гіпнозу, але основна причина їхньої популярності – людська наївність.
Правозахисники, священики й астрологи впевнені в одному: позбавити аферистів можливості заробляти на людській наївності можна лише, вказавши на їхню недалекоглядність. Але в цьому їм мають допомогти влада й ЗМІ.
Коментарі фахівців
Ігор Осадовский, настоятель храму Св. Георгія Переможця при ГУМВД України в Дніпропетровській області: «До магів і цілителів зверталися за всіх часів, але якщо в державі нормальний рівень життя й нормальна медицина, у цьому немає сенсу. Сьогодні багато депутатів і чиновників носять обереги, амулети та інші «фенечки». Що вже казати про простих громадян. Але насильно змушувати людину в щось вірити або не вірити – неправильно. Церква пропонує смиренність перед Богом і покаяння, тобто критичне осмислення свого життя».
Марина Тохова, астролог, таролог: «Аферистам підвладні ледачі й жадібні люди. Я маю 2 освіти: одну звичайну вищу й одну вищу езотеричну, отриману в спеціалізованій академії. Я не називаю себе ворожкою. Я – космоенергетик, езотерик. Я – супротивник магії, а в роботі опираюся на положення зірок і вибір людини. При цьому дотримуюся кредо: «Не нашкодь». У мене немає розцінок. Люди самі вирішують, як віддячити за надану їм допомогу».
Ян Щекатуров, директор Центру допомоги жертвам деструктивних культів: «Юристи оцінюють послуги магів і цілителів як шарлатанство. На жаль, в Україні немає закону про психологічне насильство. А свобода слова й совісті дозволяє безкарно наживатися на людях. Безумовно, нам необхідний відповідний закон. У Європі за роздачу листівок, що рекламують магію й секти, можна отримати штраф або навіть загриміти за ґрати».
Медіаграмотність за матеріалами Вісті Придніпров’я