Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Як заробити на блозі
Для початку необхідно завести блог. Досягши 100 відвідувачів на день, можна замислюватися про монетизацію блога. Щоправда, за такого відвідування заробіток буде швидше приємним, аніж корисним – від $20 на місяць. Що більше читачів у вас з'явиться, то більше ви зможете заробляти на блозі. Існує декілька способів, які допоможуть заробити на ньому.
1. Контекстна реклама. Контекстна реклама або банери – один з найбільш поширених способів заробітку в Інтернеті. Однак заробити великі гроші у такий спосіб не вийде. За кожний клік на контекстну рекламу платять близько одного цента США. Блог середньої популярності ( близько 1000 відвідувачів на день) може приносити приблизно $100 на місяць.
2. Проплачені записи. Це найдорожчий і найбільш популярний спосіб заробити на блозі. Розцінки значною мірою залежать від кількості читачів вашого блога. Наприклад, найдорожчою є реклама в блозі в знаменитого дизайнера Артемія Лебедєва, до $5000 за пост. Колишній кременчуцький програміст Ігор Бігдан за один рекламний пост просить близько $300. Є ніша й для угод менших масштабів. Невеликі пропозиції можна знайти на сайтах із організації рекламних кампаній в Інтернеті. Однак, писати «заказуху» соромно як для журналіста, так і для блогера. Та й читачі можуть зрозуміти, що їх обманюють.
3. Підставне блогерство. Для багатьох знаменитостей і політиків стало добрим правилом вести власний блог. Однак літературними талантами наділені далеко не всі, кому належить мати блог. На допомогу таким людям приходять літературні «негри-блогери». Більшість блогів знаменитостей і політиків насправді ведеться найнятими піарниками. Середня ціна за ведення чужого блога становить приблизно $1000 на місяць.
Скільки можна заробити на блозі?
За даними газети Washington Post, у США понад 1,7 млн блогерів заробляють на своїх блогах і близько 450 тис. вважають блог своїм основним джерелом доходу. Ці люди заробляють на блогах від $45 тис. до $200 тис. на рік.
Є професійні блогери і в російськомовному Інтернеті, але поки що лише деякі зробили блог своєю основною професією. Одним з найвідоміших людей, кому пощастило заробити на блогах, є Ігор Бігдан.
«Вже через три місяці професійного блогерства я заробляв близько $600, тобто половину того, що одержував за написання програм. Через півроку, у листопаді 2009-го, я заробив $1600, грудень був ще успішнішим – близько $3000. У середньому виходить близько $2000–2500 доларів, що удвічі більше, ніж я одержував від діяльності програміста», – розповів Ігор Бігдан виданню «Газета по-киевски». Значну частку блога Ігоря становлять жарти й картинки, які він знаходить в Інтернеті. Тривалий час його сторінка була однією з найбільш відвідуваних в Рунеті.
Так само різноманітною інформацією розважального характеру наповнює свій блог один з перших комерційних блогерів Самсон Шоладемі. Свої перші спроби заробити на блозі він зробив ще 2006 року. За його власними словами, за платні пости він одержує близько $1000–1500 на місяць, але більшу частину заробітку приносять довгострокові контракти з фірмами. Загалом Самсону Шоладемі вдається заробляти на блозі близько $5000 на місяць.
Медіаграмотність за матеріалами E-News