«Вікіпедії» - 10 років

00:00,
15 Січня 2011
1160

«Вікіпедії» - 10 років

00:00,
15 Січня 2011
1160
«Вікіпедії» - 10 років
Український сегмент ресурсу – на 16-му місці у світі.

 

15 січня онлайн-енциклопедії «Вікіпедія» виповнилось 10 років.

 

Це був перший популярний ресурс, заснований на технології wiki, що передбачає створення та редагування матеріалів виключно користувачами, а також розвинену систему взаємозв’язків між усіма сторінками. Термін wiki (з гавайської мови – швидкий) запропонований 1995 року програмістом Вольтером Канінгемом.

 

Джиммі Вейлз запустив сайт http://wikipedia.org, на якому пропонував створити зусиллями волонтерів вільну енциклопедію, 15 січня 2001 року. Уже за місяць було написано тисячу статей, а за п’ять років «Вікіпедія» наздогнала за кількістю статей енциклопедію Britannica.

 

Гроші на розвиток ресурсу збирає фонд «Вікімедіа». Цього року сума пожертв перевищила $16 млн.

 

Зараз «Вікіпедію» щомісяця відвідує понад 400 мільйонів людей, а добровольці з усього світу створили понад 17 мільйонів статей 270 мовами світу. Засновник «Вікіпедії» каже, що головні завдання проекту на найближчі десять років – залучити до участі в ньому більше жінок і мешканців країн, що розвиваються. Незабаром в Індії відкриється перше зарубіжне представництво «Вікіпедії».

 

Українська версія Wikipedia посідає 16-те місце у світі за кількістю статей. Ресурс створено силами більш ніж 4 тисяч добровольців. На кінець минулого року вони написали понад 250 тис. статей. За темпами збільшення кількості відвідувань українська Wikipedia ввійшла до десятки лідерів серед 50 найбільших мовних розділів. Зокрема, у грудні минулого року інтерес до вітчизняного ресурсу зріс на 41% порівняно з аналогічним періодом 2009 року.

 

«Медіаграмотність»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду