Більшість медичних порад в інтернеті неточні чи недостовірні

00:00,
24 Січня 2011
1074

Більшість медичних порад в інтернеті неточні чи недостовірні

00:00,
24 Січня 2011
1074
Більшість медичних порад в інтернеті неточні чи недостовірні
Лише 39% сайтів надають адекватну інформацію.

Дослідження співробітників Nottingham University Hospitals засвідчило, що шукати в інтернеті медичну інформацію та застосовувати знайдені на сайтах поради небезпечно для здоров’я і життя, повідомляє Security Lab.

 

Були проаналізовані результати пошуку за п’ятьма спеціальними запитами на англомовних сайтах: «MMR аутизм» (MMR autism), «Мастит годування грудьми» (mastitis breastfeeding), «Поза дитини під час сну» (baby sleeping position) та «ВІЛ годування грудьми» (HIV breastfeeding). Лише близько 500 посилань серед результатів пошуку вели на сайти з потрібною інформацію. Але тільки 39% із знайдених матеріалів науковці визнали достовірними.

 

Як показав детальний аналіз кожного посилання, на більшості сторінок, окрім адекватного контенту, містилась зайва інформація. Виявилось, що медичні сайти надають точні дані лише в 55% випадків. Дослідники рекомендують більше довіряти сайтам державних медичних установ.

 

За статистикою, близько 73% британців використовують інтернет для пошуку медичної інформації, 64% шукають відомості про ліки, а 58% намагаються ставити собі діагноз самостійно, начитавшись матеріалів у мережі. При цьому лише 25% перевіряють джерело, з якого вони отримують інформацію. Медики радять дуже обережно ставитись до сайтів, які надають медичну інформацію, й уникати самолікування, заснованого на здобутих в інтернеті знаннях.

 

«Медіаграмотність»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду