Більшість медичних порад в інтернеті неточні чи недостовірні
Дослідження співробітників Nottingham University Hospitals засвідчило, що шукати в інтернеті медичну інформацію та застосовувати знайдені на сайтах поради небезпечно для здоров’я і життя, повідомляє Security Lab.
Були проаналізовані результати пошуку за п’ятьма спеціальними запитами на англомовних сайтах: «MMR аутизм» (MMR autism), «Мастит годування грудьми» (mastitis breastfeeding), «Поза дитини під час сну» (baby sleeping position) та «ВІЛ годування грудьми» (HIV breastfeeding). Лише близько 500 посилань серед результатів пошуку вели на сайти з потрібною інформацію. Але тільки 39% із знайдених матеріалів науковці визнали достовірними.
Як показав детальний аналіз кожного посилання, на більшості сторінок, окрім адекватного контенту, містилась зайва інформація. Виявилось, що медичні сайти надають точні дані лише в 55% випадків. Дослідники рекомендують більше довіряти сайтам державних медичних установ.
За статистикою, близько 73% британців використовують інтернет для пошуку медичної інформації, 64% шукають відомості про ліки, а 58% намагаються ставити собі діагноз самостійно, начитавшись матеріалів у мережі. При цьому лише 25% перевіряють джерело, з якого вони отримують інформацію. Медики радять дуже обережно ставитись до сайтів, які надають медичну інформацію, й уникати самолікування, заснованого на здобутих в інтернеті знаннях.
«Медіаграмотність»