Фейсбук впритул підібрався до Китаю

00:00,
21 Лютого 2011
1268

Фейсбук впритул підібрався до Китаю

00:00,
21 Лютого 2011
1268
Фейсбук впритул підібрався до Китаю
Мережу ще блокують, але компанія вже відкрила представництво в Гонконгу.

Соціальна мережа Facebook готує плацдарм для виходу на китайський ринок, повідомляє The Atlantic.

 

Днями компанія відкрила представництво в Гонконгу, одному з так званих спеціальних адміністративних регіонів Китайської Народної республіки. Це друге представництво Facebook у Південно-Східній Азії після сінгапурського, відкритого влітку 2010 року. В Гонконгу, на який заборона на фейсбук не поширюється, мережа має близько трьох мільйонів користувачів.

 

Китайський уряд блокує доступ до фейсбука, твітера та ютьюба для понад 450 мільйонів інтернет-користувачів. Визначна роль соціальних медіа як засобів координації протестів, які призвели до результативних революцій у низці азійських країн, змусила владу країни посилити й без того драконівський контроль, який називають «Великим китайським фаєрволом».

 

Тим часом експерти, яких цитує The Atlantic, наголошують, що для Facebook головною метою виходу на ринок Південно-Східної Азії є розширення аудиторії та отримання прибутку, а не революція, тож компанія мусить діяти дуже обережно, щоб не дати приводів для політичних спекуляцій. Керівник азійського напрямку Facebook Блейк Чендлі на запитання журналістів про наміри компанії щодо Китаю відповів, що «має вагомі підстави хотіти й водночас не хотіти розмовляти про Китай».

 

Торік співзасновник і президент Facebook Марк Цукерберґ відвідав Пекін, де зустрівся з керівниками провідних китайських ІТ-компаній.  На тамтешньому ринку домінують Weibo- аналог твітера від компанії Sina, соціальна мережа RenRen, що має 170 мільйонів користувачів, та Youku/Tudou – аналог ютьюба.

 

Фейсбук найактивніше приростає Азією, швидко перетворюючись на провідну соціальну мережу в регіоні. Найбільшим ринком після США для компанії є Індонезії: близько 30 мільйонів користувачів, кількість яких потроїлась за 2010 рік. Стрімко зростає аудиторія мережі в Індії та Філіппінах. Головним перспективним напрямком на південноазійському та латиноамериканському ринках у компанії називають доступ до соціальної мережі через мобільні телефони.

 

«Медіаграмотність»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду