Як журналісту використовувати статистику з соцмереж

00:00,
22 Лютого 2011
2545

Як журналісту використовувати статистику з соцмереж

00:00,
22 Лютого 2011
2545
Як журналісту використовувати статистику з соцмереж
Відстежуйте, аналізуйте та змінюйтесь відповідно, якщо хочете популярності.

Раніше журналіст, який багато сидів у соцмережах, сприймався як ледащо – тепер журналіст, який не вміє ними користуватися, сприймається як ретроград. Але тепер у соцмережах усі, настали часи великої конкуренції. У битві за аудиторію треба аналізувати свої й конкурентів успіхи та поразки, і цим уже зайнялися американські журналісти та онлайн-редактори.

 

Кілька ідей із їхньої практики:

 

-Використовуйте скорочувачі лінків на кшталт bit.ly, в які вбудовано статистику відвідувань, радить Патрик Торнтон з Poynter.org. Аналізуйте.Що такого вдалого ви написали, що на цей лінк тицьнуло стільки народу? Це ваші прямі читачі чи, може, хтось ретвітнув ваш твіт чи лайкнув повідомлення? Знайте ваших «агентів», які поширюють ваші ідеї, спілкуйтесь із ними, створюйте спільні проекти.

 

- Професор журналістики Нью-Йоркського університету Джей Розен дослідив, які твіти користуються найбільшою популярністю: це виявилися твіти-поради «як зробити А», діаграми, графіки, мапи, твіти про бізнес-моделі медіа та конфлікти між відомими персонами.

 

-У соцмережах більше клікають на те, чому передує оцінка: «Рекомендую В» чи «шикарний текст колеги Такого-то – С». І, звичайно, клікають, якщо рекомендувати не сто разів на день і дійсно визначні речі. Просте посилання без жодного опису найчастіше губиться в інформаційному потоці і набирає мало кліків, навіть якщо за ним міститься щось неординарне.

 

- Менді Дженкінс, фахівець із соціальних медіа порталу TBD (новини Вашингтону), використовує для аналізу залучення аудиторії сервіси Tweetreach, OmnitureTwentyFeet та інші, проте зізнається, що досі здебільшого керується інтуїцією та експериментує, а цифри слугують підтвердженням чи спростуванням її гіпотез. Наразі вона працює над збільшенням трафіку з соцмереж у період між 21:00 та 0:00. У неї це виходить за допомогою комбінування повторів найважливіших новин та кумедних публікацій, що TBD постив удень. Менді Дженкінс також з’ясувала для себе, що не варто витрачати час на пощення у соцмережі до 7 ранку та з 17 до 19 години – замалий ефект, у цей час люди в дорозі та читають лише новини погоди й інформацію про затори.

 

- Редактор сайту National Journal Дейвід Бірд має на меті не стільки збільшення кількості кліків, скільки формування лояльної спільноти потенційних передплатників – адже журнал має модель freemium, коли частина контенту безкоштовна, а частина доступна за гроші. Дейвід веде статистику інтересів своїх читачів уже кілька років та виділяє сезонні тренди. Це допомагає йому планувати тематичне наповнення з урахуванням досвіду та смаків своїх читачів: якщо в лютому 2009 та в лютому 2010 Конгрес мало цікавив аудиторію National Journal, навіщо багато писати про нього в лютому 2011?

 

«Медіаграмотність», за матеріалами Poynter.org.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду