Вікторія Сюмар: У 2005-2010 роках українські журналісти заробляли гроші, а не репутацію
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Вікторія Сюмар: У 2005-2010 роках українські журналісти заробляли гроші, а не репутацію
Довіра аудиторії – головний капітал журналіста, вважає виконавчий директор Інституту масової інформації Вікторія Сюмар. Вона виступила із лекцією «Медіареальність в Україні. Кому потрібна свобода слова» у рамках Медіашколи для молодих журналістів, організованої соціальним проектом Покоління 2020.UA.
«Ім’я – це те, що робить журналіста, це те, що можна втратити за один день, адже імідж кується щодня», - сказала Вікторія Сюмар. Вона також прокоментувала призначення Дарки Чепак прес-секретарем президента Віктора Януковича. На її думку, влада прагне скористатись брендом руху «Стоп цензурі!», до якого належала Дарка Чепак.
На думку пані Сюмар, після того, як влада домовилась із власниками телеканалів про лояльність, простір для свободи медіа в Україні істотно звузився і практично звівся до інтернету. «В Росії інтернет – це спосіб каналізації думки інтелігентів. У них немає аналогів “Української правди”. Ми в Україні зуміли створити журналістські платформи, з якими влада змушена рахуватись – при цьому не розуміючи, як вони працюють», - сказала журналістка.
Головною проблемою української журналістики Вікторія назвала те, що протягом «помаранчевої п’ятирічки» 2005-2010 років журналісти заробляли гроші, а не ім’я. Саме це, на її думку, є причиною збайдужіння суспільства до проблем медіа: «Люди не будуть відстоювати тих, хто завтра працюватиме на рейтинг, а не на те, щоб змінити на краще їхнє життя». Молодим журналістам Вікторія Сюмар порадила нікому не служити і просто робити свою роботу.
Повний текст виступу Вікторії Сюмар буде опублікований на сайті «Медіаграмотність».
18-20 березня у Києві проходила Медіашкола для молодих журналістів, організована в рамках проекту «Покоління 2020.ua» за підтримки ГО «Телекритика» та представництва Фонду імені Генріха Бьолля в Україні. Кількадесят молодих журналістів із різних міст України мали нагоду прослухати лекції відомих українських медійників.
«Медіаграмотність»