Наталія Соколенко: Журналіст повинен втручатись у справи влади
Наталія Соколенко: Журналіст повинен втручатись у справи влади
Журналіст завжди повинен бути критичним до влади і втручатися в її справи, аби зберегти довіру аудиторії, вважає кореспондент програми «Вікна-новини» каналу СТБ Наталія Соколенко. Вона виступила із лекцією «Люди не довіряють політикам, але вірять журналістам» у рамках Медіашколи для молодих журналістів, організованої соціальним проектом Покоління 2020.UA.
«Хтось мусить сказати, що король голий, - каже вона. – Люди, які бачать політиків на телеекрані, не завжди розбираються в деталях, але вони не вірять владі. Натомість, вірять журналістам».
Наталія Соколенко розповіла молодим журналістам про особливості роботи політичного телерепортера і на прикладах конкретних сюжетів показала типові помилки у спілкуванні журналістів із владою. Як ілюстративний матеріал вона використовувала новини тернопільського телебачення та сюжети «Вікон».
Серед проблем українського медіапростору Наталія Соколенко називає нестачу авторитетних наставників, замовні матеріали та брак кваліфікованих кадрів. Утім, на її думку, журналіст завжди може спробувати себе в інших сферах, наприклад, стати політиком чи вдало одружитись :)
18-20 березня у Києві проходила Медіашкола для молодих журналістів, організована в рамках проекту «Покоління 2020.ua» за підтримки ГО «Телекритика» та представництва Фонду імені Генріха Бьолля в Україні. Кількадесят молодих журналістів із різних міст України мали нагоду прослухати лекції відомих українських медійників.
Вікторія Сюмар: У 2005-2010 роках українські журналісти заробляли гроші, а не репутацію
Ілона Довгань: Експериментуйте під час інтерв’ю
Андрій Куликов: Політичні ток-шоу дають глядачеві змогу побачити справжні обличчя політиків
Наталія Лигачова: Критика не повинна бути «наїздом»
Сергій Лещенко знайшов тему розслідування про «Межигір’я» в коментарях на «УП»
«Медіаграмотність»