Уроки піару для політичних неофітів від Ляшка та колообіг Шустера в природі

Уроки піару для політичних неофітів від Ляшка та колообіг Шустера в природі

10:22,
9 Вересня 2015
6916

Уроки піару для політичних неофітів від Ляшка та колообіг Шустера в природі

10:22,
9 Вересня 2015
6916
Уроки піару для політичних неофітів від Ляшка та колообіг Шустера в природі
Уроки піару для політичних неофітів від Ляшка та колообіг Шустера в природі
На українському ТБ є одна постійна й незмінна величина. Ім'я котрій — Савік Шустер. Хай загине світ, але здійсниться Шустер. Огляд телепрограм за 31 серпня — 6 вересня 2015 року.

31 серпня під Верховною Радою сталася не просто трагедія. Вибух бойової гранати спричинив, щонайменше, переформатування парламентської більшості. Про це стало відомо 1 вересня, на сесії Верховної Ради, яка тривала всього 20 хвилин і навіть без хору Верьовки. Було відверто не до урочистостей, правду кажучи.

Напередодні ж, 31 серпня, своїми думками щодо «ганебних» змін до Конституції, за які на позачерговій сесії не голосувала фракція «Батьківщина», поділилася з публікою сама Юлія Тимошенко. Виступ лідерки парламентської фракції в програмі Андрія Куликова «Свобода слова» на ICTV справив враження гнітюче. Бо продемонстрував, наскільки глибоко начхати деяким політикам на реальність.

Приміром, аналізує пані Тимошенко Мінські угоди. Ну тобто як аналізує? Вона просто називає їх неприйнятними. Чому? Та тому, що це шлях у нікуди, а для досягнення миру треба терміново міняти формат переговорів. Із ким мають вестися нові переговори, Юлія Тимошенко не уточнила. Просто повідомила, що, на думку її фракції, санкції проти Росії треба посилювати, а багато хто у США не вірить у результативність Мінських угод.

Хто посилюватиме санкції, якщо Україна відмовиться від виконання Мінська-2? Це питання пані Тимошенко знову-таки залишила без відповіді.

Це якесь феєричне ігнорування дипломатичних та економічних зусиль щодо подолання російської агресії одним із найдосвідченіших політиків України так розізлило колишнього соратника Юлії Володимирівни Юрія Ганущака, що той на грані хамства порадив їй не лізти в тему Мінських угод та конституційних змін. Натомість у передвиборчій кампанії «Батьківщини» — продовжити розкручувати тему завищених тарифів, на чому Юлія Володимирівна розуміється набагато краще.

З усього було видно, що альтернативи Мінським угодам у Юлії Тимошенко немає. Єдине, що її сила може протиставити переговорницьким позиціям Президента, — абсолютний, хімічно чистий популізм на темі «зради національних інтересів».

І хоча на початку ток-шоу Юлія Володимирівна висловила співчуття родині загиблого нацгвардійця Ігоря Дебрина, вона, вочевидь, так і не зрозуміла: вибух гранати під Верховною Радою могли спровокувати й любі її серцю спекуляції на темі «зради».

А тут іще й виявилося: члени фракції «Батьківщина», делеговані в робочі групи Конституційної комісії з питань правосуддя та децентралізації, що працювала над змінами до Основного закону майже рік, не ходять на її засідання. Про це сказала народний депутат Вікторія Пташник.

Як на мене, збагачений цим знанням (про те, що нардепи, які не проголосували зміни щодо децентралізації, навіть не знають, про що в них ідеться, бо ігнорували свою безпосередню роботу в комісії), електорат Юлії Володимирівни радше зацікавиться яскравішим майстром, ба більше, не побоюся цього слова, генієм піару — Олегом Ляшком. Який уже 1 вересня заявив про вихід Радикальної партії з коаліції. Телеканали подали цю новину стримано, обмежившись синхронами самого Ляшка та Ігоря Кононенка з Андрієм Кожем’якіним.

Як-от «Подробиці» на «Інтері»:

«Олег Ляшко, народный депутат, лидер Радикальной партии: Фракція "Радикальної партії" оголошує про свій вихід із парламентської коаліції.

Кор.: Повод радикалов — вчерашнее голосование за Конституцию. Но на такие заявления своих, пока еще коллег по коалиции, другие фракции большинства смотрят с легкой иронией.

Игорь Кононенко, заместитель главы фракции Блока Петра Порошенко: Коаліція буде далі працювати, ви знаєте, що в коаліції було 302 голоси, мінус 20. Це 282, що достатньо, щоб просувати далі реформи.

Андрей Кожемякин, народный депутат от партии "Батьківщина": На моєму віку було багато заяв, але мало дій. Поки що це заява публічна. Вона ніякої юридичної під собою н е має основи. Це повинно бути збори коаліції, заява, потім лист на президента, потім знову таки запускається система створення коаліції».

Тим часом, «Новини» на «UA: Першому» запросили прокоментувати заяви Ляшка досвідчених експертів:

«Євген Магда, директор Центру суспільних відносин: "Тепер у "Блоку Петра Порошенка" і "Народного фронту" є більше стимулів забезпечити роботу коаліції, щоб показати, що вихід Радикальної партії ніяких негативних наслідків не має. Наближаються місцеві вибори, і Ляшко хоче показати, що він весь з себе опозиціонер і не несе відповідальність за дії влади. Треба буде формувати порядок денний, пов'язаний з розвитком місцевих громад, а Ляшку доведеться конкурувати з Юлією Тимошенко, що саме по собі непросто".

Олексій Голобуцький, політолог: "Скоріше за все, він випереджає "Самопоміч" саме за цим рухом і стає правоцентристською такою опозицією. Розпад коаліції — це дострокові вибори. В залежності від результатів місцевих виборів, чи набереться 300 голосів за зміни Конституції, від цього буде залежати, чи розпадеться коаліція повністю і не будуть призначені нові дострокові вибори"».

Вже 2 вересня той-таки Олег Ляшко, використовуючи всі публічні можливості, заявив про вихід своєї фракції з коаліції вже не в кулуарах, як напередодні, а з високої трибуни ВРУ.

Сюжет «ТСН» каналу «1+1» використав синхрони самого Олега Ляшка, Ірини Луценко, Володимира Гройсмана та Єгора Соболєва.

«Зі взаємних звинувачень щодо кривавих сутичок і розвалу коаліції почався день у парламенті. Про свій вихід зі складу коаліції заявили Радикали, але влада коаліції існуватиме і далі, поки там є 226 депутатів. Це допускає коаліційна угода, заявила сьогодні співавторка документа, віце-спікер Оксана Сироїд. Тож не має і формальних підстав для відставки уряду. А переформатування уряду, обіцяне Яценюком у вересні, відбудеться, коли прем'єр подасть коаліції свої пропозиції щодо його майбутнього складу. Таке повідомили у президентській фракції. Із "Самопомочі" виключили п'ять нардепів, які в супереч рішенню фракції проголосували за зміни до Конституції в першому читанні, включно із першим номером партійного списку "Самопомочі" Ганною Гопко. Усі п'ятеро вирішили пересісти у залі у сектор "Блоку Петра Порошенко". Проте із коаліції "Самопоміч" вирішила не виходити, запропонувавши президентській і прем'єрській фракції перезавантажити взаємини.

Ірина Луценко, народний депутат України: "Заява про вихід з коаліції не просто втеча, це уникнення політичної відповідальності. Ваші маніпуляції і ваші дії вклали гранату тій людині в руки".

Олег Ляшко, лідер Радикальної партії: "Вони пішли на змову із п'ятою кремлівською колоною, злодійським блоком. Петро Порошенко поховав 31-го серпня європейську демократичну коаліцію у Верховній Раді".

Єгор Соболєв, фракція "Самопоміч": "Ми пропонуємо відновити коаліцію "Європейська Україна". Що для цього треба зробити? Перше, прохання до сили президента і сили прем'єр-міністра — будь ласка, припиніть шукати голоси в "Опозиційного блоку". Ми домовлялися при об'єднанні: якщо у нас не виходить досягти консенсусу — треба далі говорити, але не приймати за їхній рахунок важливі для країни рішення. Тим більше Конституцію"».

«Подробиці» на «Інтері» не оминули нагоди зайвий раз пропіарити Юрія Бойка з «Опозиційного блоку», який геть не переймається долею коаліції, натомість спекулюючи на соціальних питаннях та енергетичній кризі:

«Юрий Бойко, глава фракции “Оппозиционный блок”: В економічній сфері на перше місце виходить питання — як країні пережити зиму. Підготовка опалювального сезону зірвана. Нестача енергетичних ресурсів, незавершеність ремонтних кампаній, криза платежів — все це може призвести до техногенної катастрофи».

Синхрон Ірини Луценко, який чули й бачили всі, хто дивився пряму трансляцію засідання Верховної Ради на каналах «Рада», «112», 5-му та «UA: Першому», дав піару Ляшка назву «кривавий».

«Ирина Луценко, народный депутат, Блок Петра Порошенко: Клоунада завершилась. Методи, які використовуються цією партією заради отримання додаткових балів на місцевих виборах, є неприпустимими. Заява про вихід з коаліції не просто втеча — це уникнення політичної відповідальності. Ваші маніпуляції і ваші дії вклали гранату цій людині в руки. Ця кров на ваших руках. Вбивці!

Олег Ляшко, народный депутат: Вимагаємо від влади винесення питання про особливий статус Донбасу на всеукраїнський референдум.

Владимир Гройсман, председатель Верховной Рады Украины: Жодного слова в змінах до Конституції немає про особливий статус. Можна витерпіти все, але фейками залякувати українців не треба. Тому проводити референдум с фейковим питанням абсолютно без жодного сенсу.

Сергей Соболев, народный депутат, "Батьківщина": Рада є заручником нездорової ситуації в коаліції. Я думаю тому сьогоднішній день, і я сподіваюся, що за сьогодні ці питання будуть вирішені. Це якраз те, що відкриває шлях до нормальної роботи ради.

Оксана Сыроид, заместитель председателя Верховной рады Украины: Для всіх зараз пріоритетом є формат роботи коаліції, як такої. І це те, я думаю, з чого ми повинні починати сьогодні нашу роботу.

Игорь Кононенко, народный депутат, Блок Петра Порошенко: Вихід однієї фракції з коаліції — немає підстав про перегляд коаліційної угоди. Бо в коаліційній угоді записані наміри коаліції і ті закони, ті норми, які ми повинні зробити».

Навряд чи хтось сумнівався, що в бажанні зіграти на опозиційності Ляшко піде на все, переплюнувши офіційно опозиційний «кремлівський злодійський блок» та формально коаліційні «Батьківщину» з «Самопоміччю».

Не випадало сумніватися, що він як найяскравіший блазень українського політикуму засвітиться в прем’єрному для «Плюсів» ток-шоу «Шустер live».

Про «колообіг Шустера в українському телепросторі» не висловився тільки безнадійний ледащо. Але ж, якщо такі зірки на небосхилі чергової медійної імперії запалюють, це потрібно зрозуміло кому.

Присутність в ефірі Шустера Святослава Олійника та Володимира Парасюка — патріотів із «УКРОПу», створеного й фінансованого патроном каналу «1+1», лише підтверджує цю підозру.

Олега ж Ляшка, вочевидь, запросили, як завжди, для того, щоби створити в прямому ефірі ефект максимально яскравої драматургічної картинки, де, підкреслю ще й ще раз, ніколи не йшлося про сенси. Шоу мусить тривати. І не так важливо, що всі чотири години тут смачно обливали брудом владу. Важливо те, що «Шустер live» демонструє: в Україні є одна постійна й незмінна величина. Ім'я котрій — Савік Шустер. Хай загине світ, але здійсниться Шустер.

Звісно, «укропи», задля чиєї присутності, можливо, й затівався черговий переїзд Шустера на один із найбільших телеканалів, не можуть тягатися в досвіді «стрибків через себе» як із паном ведучим, так і з Олегом Ляшком. Отож, черговий телевізійний контакт у прямому ефірі з генієм піару міг багато чого їх навчити.

Приміром, як ефектно змішати з лайном учорашніх союзників по коаліції, при цьому називаючи одного з них, Юрія Луценка, шановним, але тільки, виявляється, за те, що той у тюрмі відсидів ні за що. Бо за те, чим Юрій Віталійович займається в неробочий час, пан Ляшко поважати його не може. Ну просто блиск — на рівному місці пригадати історію про німецький аеропорт, яка так і не знайшла підтверджень. І все це — просто в очі «шановному Юрію Віталійовичу».

Так само в очі називати політичного опонента Юрія Бойка злодієм, якому місце в тюрмі (але цього вже за діло), агентом Путіна тощо.

З обов’язкової програми також — закинути Петрові Порошенку небажання продати липецьку фабрику «Рошен» (мені здавалося, що цей мем уже канув у Лету, але, виявляється, його дуже легко реанімувати в потрібний момент, що й довів Олег Ляшко). Наголосивши, нібито він мав на цю тему особисту розмову з Президентом, але той відповів, буцімто не може продати те, у що вклав 600 мільйонів.

Блискавично перефарбувавшись на опозиціонера, треба також (учіться, «укропи»!) порівняти ухвалення змін до Конституції щодо децентралізації 31 серпня цього року з ухвалою законів 16 січня року минулого. Відтак прямо назвати Порошенка диктатором, гіршим за Януковича.

Ну, й останній урок від Ляшка для «укропів», які, здається, претендують на звання найпатріотичнішої партії, — звинуватити в загибелі українських бійців на фронті самого Президента. Бо він, бачте, підписав у Мінську акт про капітуляцію України. І не забути в усіх подібних до подій 31 серпня інцидентах бачити руки спецслужб. Бажано — путінських, але на крайній випадок підійдуть і наші.

Те, що під завісу цього шоу нарешті дали слово народному депутатові Вікторії Пташник, виключеній із фракції «Самопомочі», геть не могло перебити ефекту уроків піару від Ляшка. Хоча депутатка говорила дуже правильні речі, мовляв, замість того, щоб розібратися з кожним пунктом ухвалених змін до Конституції, учасники шоу займалися взаємними звинуваченнями.

Отже, все, що потрібно для успішної виборчої кампанії, всі охочі отримали з уроків Олега Ляшка. Агресивна брехня в патріотичній обгортці — це все, що потрібно знати «патріотам» про запити своїх виборців.

Тим часом новеньким гравцям у політику можна повчитися піару ще й у Михеїла Саакашвілі, який у четвер, 3 вересня, дав розгорнуте інтерв’ю 5-му каналу. В ньому голова Одеської обласної держадміністрації звинуватив прем’єр-міністра Арсенія Яценюка в лобіюванні інтересів олігархів. Арсеній Петрович не догодив Михеїлу Ніколозовичу тим, що відмовився розглядати на засіданні Кабміну доповідь про стан авіаперельотів і діяльність глави Державіаслужби Дениса Антонюка. Якого 1 вересня, після службової перевірки діяльності Державіаслужби, поновили на посаді. В цьому інтерв’ю дісталося всім — і Президентові, й прем’єрові, й українським олігархам. Бо перші щосили гальмують реформи на користь останніх. А він, Саакашвілі, дуже хоче робити реформи, проте йому заважають усі.

Слово «піар» у контексті конфлікту навколо відсторонення й відновлення на посаді голови Державіаслуби креатури Коломойського вжив у випуску «ТСН» від 4 вересня сам «винуватець торжества» Денис Антонюк. Який розповів журналістам: позаяк службова перевірка не показала зловживань у службі за півтора року, виступ Саакашвілі можна вважати лише піаром.

Кореспонденти «ТСН», досліджуючи перипетії сюжету, показали сихрони — реакцію на інтерв’ю «губернатора» Одещини Арсенія Яценюка та міністра інфраструктури Андрія Пивоварського. Обидва, невідомо за чиєю відмашкою, запевнили — пана Антонюка таки звільнено.

Найбільше це інтерв’ю Саакашвілі розлютило Ігоря Коломойського. 5 вересня на сайті «ТСН» з’явилася реакція олігарха на нього, де пан Коломойський у незабутньому з часів своєї війни за «Укрнафту» стилі обізвав «начальника» Одещини «шмаркатим наркоманом» і «собакою без намордника». Яку треба карати разом із господарем, якщо вона кусається.

Тему епічного протистояння колишнього та нинішнього очільника Одеської області розвинули й у «ТСН. Тижні» в неділю, 6 вересня. Алла Мазур переповіла сюжет колег із «ТСН» від 4 вересня, доповнивши його цитатою Ігоря Коломойського про «кусючого собаку»-Саакашвілі (не вказавши при цьому джерела походження), якого треба приспати, та актуальною відповіддю «наркомана» у фейсбуці. Тут уже Михеїл Саакашвілі звинуватив свого спаринг-партнера (не дарма ж Алла Мазур назвала цю сварку «протистоянням яскравих особистостей»!) у битві за Одещину в тому, що Ігор Коломойський перейшов до прямих погроз лише тому, що йому не вдалося підкупити нинішнього реформатора.

Повертаючись до наших баранів, тобто уроків піару для «укропів», мушу визнати: їхній шеф, коли впадає навіть у цілком обґрунтовану (зі своєї дзвіниці, звісно) лють, переступає-таки межу, тим самим відлякуючи навіть симпатиків. Між тим Саакашвілі, хай там як, але за допомогою блискавичної реакції на злочинне, на його думку, рішення Кабміну, свого домігся.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: glavpost.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду