Цікаві розмови в позаурочний час

Цікаві розмови в позаурочний час

16:02,
14 Липня 2015
2348

Цікаві розмови в позаурочний час

16:02,
14 Липня 2015
2348
Цікаві розмови в позаурочний час
Цікаві розмови в позаурочний час
Програма «Патріот.ua» виходить на «2+2» рівно опівночі. Але хотілося б, аби розмови Наталки Якимович із гостями почуло якомога більше глядачів

На каналі «2+2» із середини червня виходить програма Наталки Якимович «Патріот.ua». Півгодинне ток-шоу, точніше, інтерв'ю, цілком традиційне для українських телевізійних теренів, які останнім часом просто-таки забуяли цим мінімалістичним (криза дається взнаки?) форматом.

Поява «Патріота.ua» саме на «2+2», втім, якщо придивитися до цього продукту пильніше, аж ніяк не випадкова.

Час виходу в ефір програми інтригує – рівно опівночі. Невже тут розмовляють про подробиці інтимного життя зірок? Боже борони, навпаки, ведуча Наталка Якимович запрошує до студії людей, які можуть досить фахово прокоментувати події дня чи визначити загальні тренди в політиці, мистецтві чи навіть науці, але аж ніяк не в царині опівнічних фільмів для дорослих.

Відтак, здавалося б, формат геть безневинного з погляду моралі інтерв'ю, хай із цікавими людьми, проситься в раніший постпрайм. Навіщо глядачеві, який прагне почути кваліфіковану думку щодо тих чи інших процесів у країні та за її межами, боротися зі сном до глупої ночі? Тим паче, що теми й проблеми, що їх обговорює ведуча зі своїми гостями-чоловіками, завжди актуальні й часто-густо проливають світло на темні або ж замовчувані в ЗМІ сторони українського буття.

Щоправда, всі охочі можуть переглянути повтори «Патріота.ua» наступного дня в ранковому слоті. Але, знову ж таки, для тих, хто працює, час о 9:10, коли виходить повтор, теж не надто зручний. Бо вони вже на роботі.

Тоді кому ж адресовано одкровення Олексія Мочанова, Антона Геращенка, Всеволода Стеблюка, Ахтема Сеїтаблаєва, Володимира Парасюка чи Карла Волоха? Шанувальникам детективних серіалів, які йдуть перед тим? Сумніваюся, що цільова аудиторія публіцистичної програми збігається з аудиторією детективів.

Наталка Якимович, тим часом, як ведуча – цілком професійна, і в своїх візаві може випитати купу цікавих подробиць у межах їхньої кваліфікації. Приміром, в одній з останніх програм перед нею розпустив пір'ячко Карл Волох, який зізнався, що подав заявку на посаду голови Урядового агентства з питань запобігання корупції. При цьому завсідник телеефірів та один з авторів закону про очищення влади навіть не збирався скромничати, підкресливши свої заслуги перед Україною в царині боротьби з корупцією.

Подібних одкровень у програмах Наталки Якимович багато, відтак хотілося б, аби їх почуло якомога більше глядачів. Бажання, гадаю, таке є і в гостей програми, і в авторки. Проте місце в сітці каналу «Патріота.ua» незмінне.

Чим викликана така немилість? Здається, все дуже просто. Є суспільний запит певної частини аудиторії, на який канал не може не реагувати. Але є й така річ, як рейтинги. І чомусь ці рейтинги дає зовсім інший продукт. Відтак, прайм не можна віддавати на поталу дискусійним форматам навіть там, де вони існують (у середньому «Патріот.ua» на «2+2» станом на 12 липня має рейтинг 0,44%, частку 2,88% за аудиторією «18-54, вся Україна», що нижче середніх показників каналу).

«1+1 медіа» розбудовує канал «2+2» саме як чоловічий, пропагуючи озброєну маскулінність. Відтак, спокійні розмови в студії доводиться переносити на час, коли шанувальники стрілянини вже відходять до сну. На це, до речі, звернув увагу й Олексій Мочанов у другому випуску програми Наталки Якимович. Автогонщик, активіст і волонтер прямо сказав, що українці втомилися від війни, і про це свідчить бодай те, що другий сезон патріотичного ток-шоу «Хоробрі серця» показували вже не на каналі «1+1», а на «2+2». При цьому тут його показники знизилися ще більше (у середньому – частка 0,46%, рейтинг 1,66% за аудиторією «18-54, вся Україна»).

Відтак, стає зрозумілою логіка дій керівництва групи «1+1 Медіа», яка, дбаючи про комерційну успішність рейтингового продукту на «1+1», намагається відповідати на деякі суспільні запити через нішеві канали, влаштувавши таку собі «каналізацію війни» на «2+2».

Хоча й тут не погребували використати програму Наталки Якимович для розкрутки Геннадія Корбана з «команди Ігоря Коломойського» як кандидата в депутати у 205-му виборчому окрузі. Це було, вочевидь, настільки важливо для керівників і власника медіахолдингу, що цей випуск вийшов у неурочний для програми час – 12 липня, в неділю. Та ще й не опівночі, а о 13.45. Щоправда, вищих за середні показників не здобув.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: tsn.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду