Восени в онлайн-медіа побільшало і реклами тютюнових виробів, і матеріалів про їхню шкоду — моніторинг
Восени в онлайн-медіа побільшало і реклами тютюнових виробів, і матеріалів про їхню шкоду — моніторинг
Восени 2021 року в онлайн-медіа побільшало матеріалів про тютюнові вироби та куріння — як рекламних, зокрема таких, що просувають електронні прилади для куріння, так і просвітницьких, які попереджають про їхню шкоду. Про це йдеться в моніторингу матеріалів тютюнової тематики за вересень—листопад 2021 року, який «Детектор медіа» проводить разом із Центром демократії та верховенства права.
Загалом експерти проаналізували 180 матеріалів (улітку було виявлень 116), з них 31 — з ознаками замовності (прихована реклама). Це вдвічі більше, ніж було виявлено протягом літа. Здебільшого в них ідеться про досягнення тютюнових компаній та про «нешкідливість» електронних пристроїв для куріння. Маркованої реклами та партнерських матеріалів виявлено менше, ніж матеріалів з ознаками прихованої реклами.
Водночас утричі (з 15 до 41) зросла кількість виявлених матеріалів про шкоду сигарет. Зокрема в цих матеріалах дають слово громадським організаціям, які займаються просвітництвом та пояснюють, що електронні пристрої для куріння шкідливі, й «нешкідливого» способу вживання нікотину не буває. Більше читайте в підсумковому матеріалі «Детектора медіа».