Чому важливо, щоб сайт завантажувався швидко

00:00,
6 Квітня 2011
1272

Чому важливо, щоб сайт завантажувався швидко

00:00,
6 Квітня 2011
1272
Чому важливо, щоб сайт завантажувався швидко
З кожною мілісекундою зволікання сторінка втрачає більше читачів, ніж ви могли подумати.

Чекання – одна з найменш улюблених речей у житті людини. І хоча dialup із швидкістю (в найкращому разі) 33600, що змушував нас чекати кілька хвилин на завантаження кожного сайту, залишився в минулому, у світі швидкого конекту цей чинник залишається дуже важливим. Звикнувши до миттєвого завантаження, користувачі інтернету стають нетерпимими до зволікання і у разі не надто сильної мотивації до перегляду сторінки просто йдуть геть, ніколи не повертаючись.

 

Як повідомляє Mashable!, оптимізація сайтів у бік прискорення може зберегти деяким сервісам буквально мільйони. Для прикладу, Amazon.com збільшує свій дохід на 1% завдяки кожній 0,1 секунди, заощадженій на часі завантаження. Згідно з інформацією AOL, відвідувачі 10% найшвидших сайтів переглядають на 50% більше сторінок, аніж відвідувачі 10% найповільніших. Більшість користувачів не згодна чекати більше трьох секунд.

 

Компанія Strangeloop створила цікаву інфографіку, яка ілюструє важливість швидкого завантаження сайту. Ви можете переглянути її (англійською мовою), а ось найцікавіші факти:

 

1 секунда зволікання у завантаженні сайту – мінус 7% відвідувачів, мінус 11% переглядів сторінок, мінус 16% споживацького задоволення сервісом.

 

57% користувачів зазвичай не чекають на завантаження більше 3 секунд – ідуть геть.

 

80% тих, хто пішов геть, не дочекавшись, ніколи не повернуться на ваш сайт. Майже половина з них при нагоді порадить знайомим не заходити на ваш сайт, бо він гальмує. 60% кажуть, що якщо сайт повільний, вони навряд чи на нього повернуться, і 40% кажуть, що спробують відвідати сайти ваших конкурентів.

 

На 15% повільнішим видається завантаження сайту тим, хто чекає біля монітора. Потім, у переказах та спогадах, цей відсоток сягає 35%.

 

Середня вага сторінки – 500 кілобайт у 2010 році. Пересічна сторінка містить 75 об’єктів (зображень, віджетів, скриптів тощо). У 2012 році ці показники зростуть до, відповідно, 684 і 83. 1995 року вони становили 14 кілобайт і 2,1 об’єкт.  

 

Зауважмо, що не варто сприймати цю статистику як істину в останній інстанції, адже компанія, що наводить ці дані, є зацікавленою стороною – займається оптимізацією сайтів. Одначе важко сперечатися з тим, що в більшості випадків, коли сайт «думає» більше кількох секунд, читачі йдуть геть.

 

«Медіаграмотність»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду