Медіааналітик Нік Гоуінг дійшов висновку, що соціальні медіа роблять можновладців вразливішими
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Медіааналітик Нік Гоуінг дійшов висновку, що соціальні медіа роблять можновладців вразливішими
Такого висновку доходить Нік Гоуінг (Nik Gowing), міжнародний оглядач програми BBC World News, у своїй монографії Skyful of lies and Black Swan.
Він зазначив, що уряди не визнають очевидного: «Більшість урядовців та босів просто не усвідомлюють, що ми знаходимось у середовищі соціальних мереж».
Серед інших Гоуінг наводить приклад з вибухами на АЕС в Японії, новина про які досягла офісу прем’єр-міністра швидше ніж керівництво компанії-власниці станції Фукусіма усвідомила серйозність ситуації і почала аварійні роботи.
Аналогічний випадок стався з компанією British Petroleum, коли і в Мексиканській затоці почався витік нафти. Обидва випадки свідчать про появу «нового рівня відповідальності», спричиненого появою соціальних медіа.
Фото: Нік Гоуінг. Skyful of lies and Black Swan.
Проміжок часу, коли органи влади мають відреагувати на події стрімко коротшає. Висновок, який владні структури мають зробити – треба вчитися керувати кризовими подіями у короткий проміжок часу.
Також неможливо сьогодні брехати і водночас мати довіру. Чотири мільярди людей – усі з камерами у мобільних телефонах є свідками різноманітних подій, більшість з них їх записує на відео чи фотографує. Рано чи пізно про правду стане відомо. Наприклад, коли Мохамед Буазізі (Mohamed Bouazizi), туніський торговець овочами підпалив себе через конфлікт з адміністрацією, це переросло у протести, які швидко переросли в хвилю революцій в арабському світі, повалення уряду і повалення диктаторів. Проте пізніше з'ясувалося, що Буазізі випадково підпалив себе.
Гоуінг також сказав, що потік інформації значно ускладнив роботу журналістам, які змушені ретельно перевіряти всю інформацію.
Гоуінг також відзначає, що інформаційний вибух через соціальні медіа також може мати негативні наслідки. Наприклад в ході військових операцій, якщо інформація, що стає відома передчасно, це може поставити під загрозу її успішне виконання. Це ледь не сталося під час операції з ліквідації Усами бен Ладена в Абботабаді.
Джерело – монографія Ніка Гоуінга Skyful of lies and Black Swan