«Пірати» скоріше заплатять за фільми, ніж за музику – дослідження
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
«Пірати» скоріше заплатять за фільми, ніж за музику – дослідження
Автори дослідження вирішили порівняти дві групи «піратів»: тих, хто нелегально завантажує великі обсяги файлів із фільмами та тих, хто скачує багато музики, пише The Guardian.
Науковці проаналізували результати опитування понад 6 тисяч людей у віці від 7 до 84 років у Фінляндії і вивчити настрої тих, хто нелегально завантажує фільми та музику з інтернету.
Дослідники виявили, що «кінопірати» частіше живуть у великих містах та є так званими «ранніми послідовниками» нових технологій. З’ясувалося також, що категорія любителів кіно активно платить за легальний контент, на відміну від меломанів. «Кінопірати», крім цього, більш схильні припинити свою нелегальну діяльність, якщо відчують, що шкодять індустрії, зазначають автори дослідження Джо Кокс (Joe Cox) та Алан Колінз (Alan Collins).
Однією із причин різниці між двома категоріями «піратів» експерти називають різний спосіб завантаження та обміну файлами. За словами Джо Кокса, завантаження відеофайлів потребує кращих технічних умов – більшої швидкості інтернету, кращих можливостей для зберігання інформації, доступу до більшого кола пристроїв для відтворення. В той час як прослуховування музики є простим, швидким та дешевим, зазначає дослідник.
Він також каже, що здивувався, коли виявив, що найбільш активними піратами в обидвох категоріях є молоді люди. «Вони мають навички, мотивацію та обладнання, щоб красти великі обсяги музичних треків та фільмів щомісяця», - зазначив Кокс.
В середньому, кожна особа, яка взяла участь в опитуванні, нелегально завантажила близько 2900 музичних файлів та 90 відеофайлів.
Експерти зазначають, що втрати від піратства у США становлять 12,5 мільярдів доларів у музичній індустрії та 20,5 мільярдів доларів – у кінематографі.