Жінки утричі частіше оголюються в американському кіно, ніж чоловіки - дослідження

Жінки утричі частіше оголюються в американському кіно, ніж чоловіки - дослідження

17:29,
13 Квітня 2016
6155

Жінки утричі частіше оголюються в американському кіно, ніж чоловіки - дослідження

17:29,
13 Квітня 2016
6155
Жінки утричі частіше оголюються в американському кіно, ніж чоловіки - дослідження
Жінки утричі частіше оголюються в американському кіно, ніж чоловіки - дослідження
Щорічний «Звіт про становище жінок та дівчат у Каліфорнії» ще більше підкреслив тривожну гендерну нерівність в американському мейнстримному кіно. У дослідженні було виявлено, що жінки майже втричі частіше за чоловіків з’являються частково або повністю оголеними у голівудських фільмах.

Під час підготовки річного «Звіту про становище жінок та дівчат у Каліфорнії» університетом Маунт Сент Мері у Лос-Анджелесі було виявлено, що 26% жіночих персонажів у сотні ліпших стрічок в американському прокаті у 2014 році були зображені оголеними, напротивагу 9% чоловічих персонажів. 

Однак така статистика, що зайвий раз доводить усталену тенденцію до сексуальної об’єктивації жінки, є лише доповненням тривожної картини гендерної нерівності на великому екрані: так, головні герої жіночої статі становлять лише 12% від загальної кількості головних героїв у сотні найбільш касових американських фільмів у 2014. До речі, у 2002 році цей показник був дещо вищим - частка головних героїв жіночої статі становила 16%. Загалом же у 2014 жінки становили 29% усіх кіногероїв найкасовіших фільмів. 

Про зайнятість жіночих персонажів також відомо рідше, аніж про зайнятість чоловічих. Хоча жінки складають 46% від усіх працівників у США, лишень 23% героїв, які мали роботу в голівудському кіно, були жіночої статі. Жіночі персонажі також частіше позиціонувалися через роль, яку вони відігравали в особистому житті (дружина або мати), аніж чоловіки - 58% та 31% відповідно. 

Щоправда, дослідження виявило зрушення у зайнятості жінок у сфері операторської роботи, хоча вони все одно становлять тільки 17% серед осіб, які працювали операторами у 250 топових американських стрічках 2014-го року. Крім того, жінки були режисерами, сценаристами чи продюсерами цих фільмів рідше, аніж кожна п’ята людина на зазначених позиціях. Хоча результати дослідження дійсно вказують на те, що у випадку, коли жінка займає одну з цих ролей, кількість жінок і на екрані, і за лаштунками на інших позиціях збільшується. 

Науковці також дослідили частотність появи жінок на великому екрані за ознакою кольору шкіри. 74% жіночих персонажів і на телебаченні, і в кіно мали європеоїдну зовнішність. Темношкірі жінки становили лише 11%, жінки азійської та латино-американської зовнішності - 4%. При цьому частка вихідців з Латинської Америки становить 39% населення Каліфорнії. 

Раніше з нагоди Міжнародного жіночого дня The Independent опублікувала матеріал про те, чому життя усе ще важче та більш небезпечне для жінок з наведеними статистичними даними щодо гендерної нерівності та порушення прав людини. Так, жінки, як і раніше, заробляють менше чоловіків у всіх сферах і професіях, займають лише п’яту частину місць у парламентах та вимушені чекати ще 118 років, поки гендерний розрив в оплаті не зникне остаточно.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
photoshpion.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду