Перегляд відео в інтернеті стає популярнішим, а обізнаність про авторські права на нього не покращується - дослідження
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Перегляд відео в інтернеті стає популярнішим, а обізнаність про авторські права на нього не покращується - дослідження
Такими є результати опитування українських користувачів щодо перегляду відео в мережі інтернет, проведеного дослідницькою компанією TNS спільно з ініціативою Чисте небо.
В опитуванні брало участь міське населення України (те, яке проживає вмістах та селищах міського типу) віком від 18 до 55 років.
З’ясувалося, що 87% респондентів дивляться в інтернеті художні фільми, серіали, телевізійні шоу та ін.
Нині найбільш популярними є відео ресурсами є YouTube (65%) та сайти телеканалів (41%). На третьому місці за популярністю залишається російський сайт vkontakte.ru – 37% опитаних.
Разом з тим, результати показують низький рівень обізнаності користувачів щодо легальності контенту, який вони переглядають. Користувачі YouTube не сприймають цей сервіс як такий, що містить цілком легальний контент. 45% респондентів упевнені, що відео в YouTube розміщено легально, 55% - не знають: легальний там контент чи ні.
Сайти телеканалів 2/3 опитаних вважають майданчиками з легальним контентом. 67,4% вважають сайти телегруп джерелом легального відео, а 32,6% - не впевнені в цьому.
Окрім сайтів телеканалів та YouTube, більше довіри до легальності контенту у користувачів викликають майданчики онлайн-кінотеатрів. Впевнені у легальності контенту на Megogo.com 52% користувачів, на Oll.tv - 55%.
Щодо таких ресурсах, як vkontakte.ru, ex.ua, brb.to (fs.ua), то легальність контенту для користувачів не очевидна. 70% користувачів не впевнені легальне чи «піратське» відео розміщене на цих майданчиках.
Незважаючи на низький рівень обізнаності користувачів щодо легальності контенту, в Україні є група людей, які готові свідомо відмовитися від перегляду «піратського» відео.
Як розповіла директор з розвитку StarLightMedia Ірина Андрющенко, скоро легальний плеєр учасників «'Чистого неба» буде візуально меркуватися знаком ініціативи - зеленим щитом із позначкою play. «Тому інтернет-глядачам буде легко визначити, де міститься ліцензійний контент. “Піратство” - не тільки технічна чи законодавча проблема, але і моральна. Ми повинні дати свідомим користувачам орієнтир, - зазначила вона.
За результатами опитування, більшість користувачів (52,2%) готові відмовитися від «піратського» контенту, якщо їм нададуть легальну альтернативу. В той же час 26-30% аудиторії vkontakte.ru, ex.ua, brb.to (fs.ua) не готові перестати дивитися «піратське» відео за жодних умов. Лише 7,1% респондентів готові відмовитися від нелегального контенту навіть за відсутності можливості перегляду такого ж фільму на легальних ресурсах.
«В Україні користувач готовий відмовитися від «піратського» за умови легальної альтернативи. Вже зараз українські телевізійні компанії, які є учасниками ініціативи ЧН, надають користувачам власний контент безкоштовно, - каже керівник департаменту з продажу інтернет-реклами 1+1 медіа Марина Колєснікова. – Більше того, наразі йде активна робота над збільшенням кількості легального контенту для користувачів - програм і шоу, а також фільмів і серіалів».
Ініціатива «Чисте небо» – це кампанія за розвиток легального контенту в мережі Інтернет, ініційоване «1+1 Медіа», «Медіа Група Україна», Inter Group і StarLightMedia в червні 2013 року і підтримуване багатьма гравцями українського інтернет-ринку. Ініціатива має на меті досягнути того, щоб в українському інтернеті був розвинений сегмент легального відео контенту та не транслювалося відео без дозволу правовласників.